Reklam

Vali Dağlı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "Kurtuluş Savaşımızın kesin zaferini ilan eden 30 Ağustos Zafer Bayramı, milli şuur ve vazife duygusuyla geleceğe taşıyacağımız güzide bir mirasımızdır" dedi

 Vali Dağlı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı
29 Ağustos 2020 - 11:51

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

BÜYÜK ZAFER
Vali Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi: Bağımsızlığa olan inancımızı tüm dünyaya bir kez daha duyurduğumuz Kurtuluş Savaşımızın kesin zaferini ilan eden 30 Ağustos Zafer Bayramı, milli şuur ve vazife duygusuyla geleceğe taşıyacağımız güzide bir mirasımızdır.  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, milletimizin hür yaşama kararlılığı ile 19 Mayıs 1919’da başlayan milli mücadelemiz 30 Ağustos 1922’de büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır."
MİNNETLE YAD EDİYORUM
Vali Dağlı mesajına şöyle devam etti: "Tarihe altın harflerle yazılmış, silahtan çok yürekle kazanılmış  bu kutlu zafer gününde, Milletimiz topyekûn verdiği onurlu mücadeleyle kudret ve kahramanlığını her zaman olduğu gibi ispatlamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu ortaya koymuştur. Milletimiz 98 yıl önce olduğu gibi bugün de şanlı tarihinden aldığı güç ile bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini hedef alan her türlü girişimi bertaraf etmeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum