Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan selzedelerle görüştü

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel ve heyelandan etkilenen vatandaşlarla telefonda görüştü. Erdoğan, "Nasipse pazartesi günü Giresun'da olacağım. Bizler sizler için varız" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan selzedelerle görüştü
29 Ağustos 2020 - 09:22 - Güncelleme: 29 Ağustos 2020 - 09:34

SAMSUN HABER - Cuma namazını Büyük Çamlıca Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, namazın ardından camideki cemaate seslenerek korona virüsten korunmak için Covid-19 tedbirlerine uyulmasını istedi.
TEDBİRLERİMİZİ ONA GÖRE ALALIM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumanız mübarek olsun. Sizlerden istirhamımız kurallara uyarsak çok çok hayırlı olacaktır. Lütfen uyarılara dikkat edersek çok çok isabetli, hayırlı olacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Zira gerek bu vefatlar, gerekse hastanelerdeki bu yatan kardeşlerimiz bunlar bizler için, ülkemiz için, milletimiz için birer uyarı. Bu uyarılara bizler de Müslümanlar olarak tedbirlerimizi ona göre almamız lazım. Dünyada da bu konuda en hassas bizim olmamız lazım. Ülke olarak, millet olarak her geçen gün hamdolsun daha iyiye gidiyoruz. Sağda solda konuşulanlara hiç kulak asmayın. Ülkemiz askerî alanda olsun, ekonomik, eğitim, ulaşım, enerjide olsun görüyorsunuz müjdeleri alıyorsunuz. Ve bunların devamı aynen gelecek, geliyor diyebilirim. Her geçen gün geçmişe göre daha iyi bir konumdayız. Sizlerden dua bekliyoruz. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah."

SELZEDELERLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, sel ve heyelandan etkilenen vatandaşlarla telefonda görüştü. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Görüldüğü gibi bakanlarımız, milletvekillerimiz hepsi Giresun'da ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar, göstermeye de devam edecekler, devam edeceğiz çünkü biz sizler için varız. Giresun birçok ilçesiyle büyük bir felaket yaşadı. Rabbim yardımcıları olsun, nasipse pazartesi günü Giresun'da olacağım” ifadelerini kullandı.
VATANDAŞLARLA ÇAY İÇTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar’da bir taksi durağını ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinde vatandaşlarla bir süre sohbet ederek çay içti.

    YORUMLAR

    • 0 Yorum