Reklam

Terme'de 5 milyonluk yatırımda sona gelindi

Terme'de yaklaşık 5 milyon liraya tamamlanan, Fenk ve Yenimahalle Mahallelerini birbirine bağlayan okullar bölgesindeki köprünün yapımında son aşamaya gelindi. Başkan Kılıç, "Geleceğe yatırım yapıyoruz" dedi

 Terme'de 5 milyonluk yatırımda sona gelindi
01 Ekim 2019 - 10:44

SAMSUN HABER - Terme Belediyesi tarafından ilçenin Fenk ve Yenimahalle Mahallelerini birbirine bağlayan köprünün yüzde 90'ı tamamlandı. Yaklaşık 5 milyon liraya tamamlanan köprünün son kirişleri koyularak iki yaka birbirine bağlandı. Köprünün inşaatını inceleyen Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, çalışmalar hakkında bilgi aldı.


 
TERME TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
Köprünün son aşamaya geldiğini kaydeden Başkan Kılıç, "Üst üste büyük felaketlerin yaşandığı ilçemizde günü kurtarmak için değil, geleceğe yatırım olarak gördüğümüz projeleri hayata geçiriyoruz. Yeni köprümüz en fazla bir ay içinde tamamlanarak, faaliyete geçecek. Yeni köprümüz Terme trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak. Yaşadığımız son sel felaketinde şehir içindeki iki yaya ve bir araç köprümüz kullanılamaz halde. Bu köprüler için çalışmalarımızı tamamladık. En kısa sürede alternatif çözümlerimizi harekete geçireceğiz" diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum