Reklam

samsun haber - Samsun'un yeni sanayi sitesi yapım aşamasına geldi

SAMSUN HABER - Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Toybelen Mevkiinde kurulacak sanayi sitesinin yapım aşamasına geldiğini belirterek, esnafların yeni sanayi sitesine yoğun talep gösterdiğini kaydetti

samsun haber - Samsun'un yeni sanayi sitesi yapım aşamasına geldi
07 Ağustos 2020 - 17:37

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkaı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi'nin de taşınacağı Toybelen Mevkiinde yeni kurulacak sanayi sitesi için TOKİ, 28 Eylül'de ihaleye çıkıyor. İhalenin kısa süre içerisinde sonuçlanacağını kaydeden Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, yeni sanayi sitesinin yapım aşamasına geldiğini, esnafların ise heyecanla inşaatın bitmesini beklediğini söyledi.
SÜREÇ HIZLI İLERLİYOR
Sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesinden memnun olduklarını kaydeden Aydın, "TOKİ Eylül'ün 28 inde ihaleye çıkacak. İhale şartnamesine göre de ihaleyi alan firma 10 gün içinde buranın yapımına başlamak zorunda. Dolayısıyla da yeni sanayi sitemizin bu sene inşaatına başlanacak. Bu da bizim için çok önemliydi. Özellikle pandemi nedeniyle biraz daha ertelenir diye düşünmüştük. Ancak öyle olmadı. TOKİ de  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile hızlandırılmış kamulaştırılmasına girdi. Onu da bitirmek üzere neredeyse. Yapımına başlandıktan sonra çok hızlı bir şekilde bitirilecek. 2022 yılında dükkanlar da dolmaya başlayacak" dedi. 
ESNAFLARDAN YOĞUN TALEP
Esnafların yoğun bir şekilde talepte bulunduğunu sözlerine ekleyen Aydın, "Kooperatif ve oda açısından TOKİ'nin inşaatı yapmasından oldukça memnunuz. Kooperatife üye kayıt işlemlerini hız kazandı. Üye sayımız 400'ün üzerine çıktı. Üyelerimizden yaklaşık  850 civarında dükkan talebini de aldık.  İnşaat başladığında bu talep daha da artacaktır. Dışarıdan da buraya gelmek isteyen var ancak dışarıdan kimseyi alamıyoruz. Çünkü esnaflarımız talepleri ile alanımızı dolduracak. Sanayi alanımıza bin 528 dükkan, 80 adet de ticaret alanı yapılacak. Yıllardır belirsizlik içersinde kalan bir sorun artık çözüme kavuşmuş ve yapım aşamasına gelmiştir.  Bu aşamaya kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum