Reklam

samsun haber - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün dünden daha güçlüyüz

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bir tırmanışta ama bizim bu tırmanışımızı görmek istemeyenler var. Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın daha da güçlü olacağız"dedi

samsun haber - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün dünden daha güçlüyüz
07 Ağustos 2020 - 17:34

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, piyasalardaki hareketlenmeleri  değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin dimdik ayakta olduğunu belirterek, döviz ve altının yükselmesinin gelip geçiçi olduğunu söyledi.

DÜNYADA EKONOMİDE ZİKZAKLAR VAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Dünyada şu anda ekonomik gelişmeleri gözden geçirecek olursanız, başta ABD olmak üzere, Rusya, bunun yanında Avrupa ,bütün buralara baktığımız zaman ekonomide Korona virüs seyrinden sonra çok ciddi zikzakların olduğunu görürsünüz. Ben içerideki düşmanları gündeme getirmek istemiyorm. Bize zaten dışarıdaki düşmanlar yetiyor. İçerdikiler  de onlara  pompalama görevi ifa ediyorlar."
TÜRKİYE TIRMANIŞTA
Türkiye'nin ilerlemesi görmek istemeyenlerin olduğunu kaydeden Erdoğan, "Burada çok açık ve samimi bir şey söylüyorum. Biz 2002  Kasım'ında göreve geldik. 2002'de toplam milli gelirimiz 236 milyar dolardı.  2019 yılında  toplam milli gelirimiz 754 milyar dolara çıktı. Aynı şekilde fert başı milli gelir o zaman 3 bin 581 dolardı. Bu rakam 2019'da 9 bin 127 dolara çıktı. Türkiye bir tırmanışta ama bizim bu tırmanışımzı görmek istemeyenler var. Ben size belgelerle konuşuyorum."

ALTIN DA DÖVİZ DE YERİNE OTURACAK
Halkı yanıltmak isteyenlerin olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Biz Türkiye olarak bu kalkınmamazı tırmanışımızı yüksek oranda devam ettiriyoruz ve devam ettireceğiz. Yine göreve geldiğimizde IMF borcumuz 23,5 milyar dolardı. Mayıs 2013'te IMF'ye olan borcumuzu sıfırladık.  Türkiye dimdik ayakta. Kimse halkımız yanıltmaya kalkmasın. Biz güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın daha da güçlü olacağız. Ben dövizin de altının da zamanla yerine oturacağını düşünüyorum. Bunlar gelip geçici şeyler. Dün gerçekleşen ekonomi toplantısı da buna yönelik atılan bir adımdı."

YETİŞEMEDİKLERİ ÜZÜME KORUK DİYORLAR
Bakan Berat Albayrak ile ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "Benim Hazine ve Maliye Bakanım Berat Albayrak ile ilgili sosyal medayada  yaptıkları karalamaların hepsi yetişemedikleri üzüme koruk deme şeklinde. Sen ülkeye bak, ülke nerede.  Sayısız ülkeye yardım ettik. Sayısız hastane açtık. "


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum