Reklam

Samsun Haber - Rendeci: "Kadın şiddete maruz kalamaz, sömürülemez, emeği görmezden gelinemez"

Samsun Haber -Türkiye Muhtarlar Konfedarasyonu Kadın Kolları Başkanı ve Atatepe Mahallesi Muhtarı Hava Rendeci, "Kadına karşı şiddet suçtur. Kadın şiddete maruz kalamaz, sömürülemez, emeği görmezden gelinemez" dedi

Samsun Haber - Rendeci: "Kadın şiddete maruz kalamaz, sömürülemez, emeği görmezden gelinemez"
25 Kasım 2019 - 17:47

Samsun Haber -25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Türkiye Muhtarlar Konfedarasyonu Kadın Kolları Başkanı ve Atatepe Mahallesi Muhtarı Hava Rendeci açıklamalarda bulundu

"Kadına karşı şiddet suçtur"

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününün Kadınların önemli günlerinden biri olduğunu belirten Rendeci, "Son günlerde Artan kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet bu günün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermektedir. “Kadına karşı şiddet suçtur. Kadın şiddete maruz kalamaz, sömürülemez, emeği görmezden gelinemez" diye konuştu.

"Kadınlarımızın hakkı her kesim tarafından kollanmalıdır"

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bir çok gelişmiş ülkede hala kadına yönelik şiddetin her geçen gün artarak devam ettiğini dile getiren Rendeci, "Bugün sözlü yada fiziksel şiddete maruz kalan kadınlarımızın içinde bulunduğu durum,  hemcinsleri olarak bizleri derinden üzmektedir. Ülkemiz başta olmak üzere, Cam tavan uygulamasından tutun da, işyerinde tacize, evde şiddete tutunda, sokakta cinayete uzanan bir şiddet rüzgarına maruz kalan kadınlarımızın hakkı her kesim tarafından kollanmalıdır. Bugün ülkemizde, hala boşanmış eşi, eski sevgilisi ya da karşı cinsten şiddet gören kadınlarımızın varlığı hiçte küçümsenmeyecek kadar çoktur." ifadelerini kullandı.

"Kadın bir neslin en önemli çimentosudur"

'İslam’ın baştacı yaptığı kadın, günümüz toplumunda hiçe sayılarak aslında toplumun temel taşı ile oynanmaktadır' diyen Rendeci, "Kadın bir neslin en önemli çimentosudur. Bu çimentoyu bozmak isteyenler şiddeti devreye sokarak kadınlarımızı bir meta haline getirmenin gayreti ve çabası içerisindedir." şeklinde konuştu.

"Kadın Allah'ın emanetidir"

'Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kadın Kolları olarak ülkemizde görev yapan tüm kadın muhtarlarımızın en büyük hassasiyeti mahallelerde hemcinslerimize karşı uygulanması muhtemel şiddete karşı yoğun bir mücadele içerisindeyiz' ifadelerini kullanan Rendeci, "Tüm muhtarlarımız sadece mahallelerine yol, su asfalt getirmekle mükellef değildir. Muhtarlarımız aynı zamanda, mahallesinde özellikle kadınlara yönelik yaşanan şiddetin önüne geçmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz.. Biz Kadın Muhtarlar olarak bu bilinç ile hareket etmekteyiz. “Kadın Allah'ın emanetidir" sözlerini kaydetti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum