Reklam

Samsun Haber - İlkadım ve Canik'te otopark alanları belirlendi

Samsun’da İlkadım Belediyesi eski hizmet binasının olduğu alan ve Canik İlçesi’nde belirlen 2 alan kamulaştırılıp, yerlerine otopark yapılacak ve Parkomat otomat sistemine dahil edilecek

Samsun Haber - İlkadım ve Canik'te otopark alanları belirlendi
11 Aralık 2019 - 17:47

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı 1. oturumunda Samsun’un otopark sorunu gündeme geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediyesi eski hizmet binasının olduğu alanın ve Canik İlçesi’nde belirlen 2 alanın kamulaştırılıp, yerlerine otopark yapılacağını söyledi.

GEREKLİ ADIMLAR ATILIYOR
Başkan Demir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  “Canik’te 2 tane alan belirledik. Bu alanları kamulaştırıp, yıkacağız ve yerine otopark yapacağız. Üzerine bina yapmayacağız. Adım adım tespit ettiğimiz yerlerde, Samsun’un otopark ihtiyacını tamamlayana kadar bu çalışmaları devam ettireceğiz. İlkadım Belediyesi eski hizmet binasının olduğu alan ile ilgili Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş ile görüştük. Burada da bir otopark çalışması yapmak üzere gerekli adımları atacağız. Bu otoparkları otomatik asansör sistemiyle, dikey ve yatay asansör sistemiyle yapacağız. Otoparklarımızın işletme maliyeti çok düşük ve geri dönüşte kaybı herhangi bir şekilde söz konusu değildir. Ancak yatırım maliyetinde de bir yükseklik söz konusu. Biz otopark noktasında bu yatırımları yaptıktan sonra, Parkomat firması ile yapılan sözleşmemiz 2020 yılında bitmiş olacak ve o firmayı da bu sisteme dahil edeceğiz. Bu yapılan otoparklardan belediyemizin çok ciddi anlamda bir gelir kalemine kavuşacak. Sistem öyle olacak ki, kendi kendini finanse eden bir sisteme doğru ilerleyeceğiz.”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum