Reklam

Samsun Haber - Samsunspor Divan Kurulu sessiz kalmadı

Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı, Yeni Çorumspor maçı öncesi yaşanan olayları kınadıklarını belirterek, "Vali ve Emniyet Müdürü gerekeni yapmamışsa İçişleri Bakanı gerekeni yapmalıdır" dedi

Samsun Haber - Samsunspor Divan Kurulu sessiz kalmadı
11 Aralık 2019 - 17:32

SAMSUN HABER - Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı, geçtiğimiz pazar oynanan Yeni Çorumspor maçı öncesi  Samsunspor taraftarlarına güvenlik güçlerince uygulanan acımasız ve ölçüsüz güvenlik uygulamasını, şiddetle kınadıklarını söyledi.  

CAMİALARIMIZ ZARAR GÖRDÜ
Şubaşı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Pazar günü oynanan Yeni Çorumspor maçı öncesi YILPORT SAMSUNSPOR taraftarlarına güvenlik güçlerince uygulanan acımasız ve ölçüsüz güvenlik uygulamasını şiddetle kınıyoruz. Yeni Çorumspor Başkanı adına da üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Özür dileyebilmek de adamlık ister. Sıkıntı statlarda güvenlik sağlama adına halkına eziyet eden güvenlik güçlerindedir. Keşke güvenlik güçleri hatalı taraftar varsa onları ayırıp, suçsuz çoluk çocuğa bu acıyı yaşatmasalardı. O Vali ve Emniyet Müdürü gerekeni yapmamışsa ve bugün dahi yapmıyorsa, İçişleri Bakanı gerekeni yapmalıdır. Eğer o da yapmazsa, söylenecek söz, eskilerin deyimi ile “Kadıyı, kadıya mı şikayet edeceğiz” olacaktır. Maç sırasında tribünlerde ve oyuncular arasında bir olay olmadığına göre asıl zarar gören Yeni Çorumspor ve Yılport Samsunspor camiası olmuştur. Polisin şiddetine uğrayan Samsunspor taraftarına geçmiş olsun diyor, Fatih Özcan’a da teşekkür ediyoruz. Bir başkanın kendi kentinde bu duruma düşürülmesi de çok acı. Özellikle bu tür taraftarlara yönelik şiddet olaylarının hiçbir kentimizde olmamasını, taraftarlarında hiç bir tahrike alet olarak takımlarını sıkıntıya sokmamasını diliyoruz."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum