Reklam

samsun haber - 19 Mayıs'ta 29 Ekim coşkusu 

SAMSUN HABER - 19 Mayıs Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen 'Cumhuriyeti Nasıl Kurduk' konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

samsun haber - 19 Mayıs'ta 29 Ekim coşkusu 
29 Ekim 2020 - 11:38 - Güncelleme: 02 Kasım 2020 - 10:56

SAMSUN HABER - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 19 Mayıs İlçesinde coşku ile kutlandı. 15 Temmuz Millet Meydanı'nda İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek'in tebrikleri kabul etmesiyle başlayan program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.


İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, ''Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare” olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz" dedi.
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Ülkemizin aydınlık geleceğinin temelini oluşturan Cumhuriyet, Milli Hâkimiyettir ilkesiyle yola çıktığımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı Kurtuluş ve İstiklal ateşiyle başlayıp, Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış Türkiye Cumhuriyetinin 97. yılına büyük bir gururla ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Pandemi döneminde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve şimdi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında evlerinde olan gençlerimize bayram coşkusunu yaşatmak için düzenlediğimiz yarışmalarda çeşitli hediyeleri, ülkemizin geleceği gençlerimizle buluşturmaya devam ediyoruz" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yılı münasebetiyle düzenlenen resim yarışmasında derece alan öğrencilere tablet hediye edildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum