Reklam

Samsun'da huzur ve güven operasyonu

Samsun'da huzur ve güven ortamının devamını sağlamak aacıyla 8 bin 386 sahıs, 3 bin 150 araç, 350 umuma açık iş yeri kontrol edildi.

Samsun'da huzur ve güven operasyonu
13 Ekim 2019 - 12:57

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, suç ve suç delillerini elde etmek, suç işlemeye meyilli kişiler üzerinde caydırıcı etki etmek amacıyla, il genelinde “Yasadışı Bahis,  Kumar/1072 SKM, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma, Bulundurma veya Kullanma” suçları kapsamında
 muhtemel yerler ile vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla iddia ve ganyan bayileri, dernek lokalleri, cafeler, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. yerlerde, ayrıca uyuşturucu madde kullanan şahısların bulunabileceği metruk binalar, sokaklar vb. yerlerde, 185 ekip ve 644 personelin katılımı ile uygulama yapıldı.

Yapılan uygulamada 8bin 386 şahıs, 3 bin 150 araç, 350 umuma açık iş yeri kontrol edilerek, 69 şahsa idari yaptırım uygulanarak toplamda 15 bin 916 TL para cezası yazıldı, 1 iş yeri sahibi hakkında “Kumar Oynanması için Yer ve İmkân  Sağlama” suçundan adli işlem yapıldı, 5 yoklama kaçağına tebligat yapıldı, çeşitli suçlardan 28 aranan şahıs yakalandı, 4 adet ruhsatsız tabanca, 31 adet tabanca mermisi, 3 adet kurusıkı tabanca, 5 adet kesici alet ele geçirildi, 3 gram esrar, 12 adet sentetik ecza maddesi elde edildi, 7 şahıs hakkında uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan (TCK-191) kapsamında adli işlem yapıldı, 1 ruhsatsız iş yerine idari işleme esas tutanak tanzim edildi, 19 araç sürücünün alkollü araç kullandığı tespit edilerek sürücü belgelerine el konuldu, 36 araca toplam 62.526 TL para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, vatandaşımın huzuruna yönelik her türlü suç ve tehdide karşı aralıksız olarak mücadeleye devam edildiği ifade edildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum