Reklam

Samsun'a Basra sıcaklıkları geliyor

SAMSUN HABER - Meteoroloji Genel Müdürülüğü, Türkiye'nin Basra kaynaklı sıcak hava dalgasının etkisi altına gireceği ve Samsun'da ve yurt genelinde birçok ilde sıcaklıkların artacağını bildirdi

Samsun'a Basra sıcaklıkları geliyor
21 Temmuz 2020 - 11:12

SAMSUN HABER - Meteoroloji Genel Müdürülüğü'nden yapılan tahminlere göre Türkiye Basra kaynaklı sıcak hava dalgasının etkisinin altında kalacak. Samsun ve yurt genelinde sıcaklıklar artacak. 

HAFTANIN İKİNCİ YARISINDA SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelerde şu ifadeler kullanıldı: Önümüzdeki bir haftalık periyot içerisinde kuzey ve kuzeydoğu kesimlerde görülecek olan kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlar dışında yurt genelinin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yarın (19.07.2020 Pazar) güneydoğu bölgelerden itibaren ülkemiz Basra kaynaklı sıcak hava dalgasının etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri civarında seyreden sıcaklıkların hissedilir derecede artarak özellikle iç ve doğu bölgelerde normallerin 5 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor. Haftanın ikinci yarısında sıcaklıkların tekrar düşerek ülke genelinde mevsim normallerinin civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

GÜNEŞ ÇARPMASINA DİKKAT

Güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIKLARI

Bazı il merkezlerimizde bu hafta görülecek olan en yüksek sıcaklık değerlerinin şu şekilde olması bekleniyor; Ankara, Konya ve Amasya 37, İstanbul ve Samsun 30, İzmir ve Eskişehir 34, Antalya 32, Adana 33, Kayseri 38, Sivas 36, Elazığ ve Gaziantep 40, Şanlıurfa 44 ve Bingöl 39 derece.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum