Reklam

Salıpazarı sel kabusu yaşamak istemiyor

SAMSUN HABER - Salıpazarı’nda yaşanan sel felaketlerinin ardından Salıpazarı İçme ve Sulama Baraj İnşaatı, set duvar ve dere ıslah çalışmaları ile yıkılan köprülerin yeniden yapılması gibi çalışmaların bir kısmı tamamlandı bir kısmı ise devam ediyor

Salıpazarı sel kabusu yaşamak istemiyor
21 Temmuz 2020 - 11:17

SAMSUN HABER - Salıpazarı'nda son yaşanan ve 2 vatandaşın hayatını kaybettiği selden sonra ilçede taşkınları önlemek amacı ile hummalı bir çalışma başlatıldı. Salıpazarı İçme ve Sulama Baraj İnşaatı, set duvar ve dere ıslah çalışmaları ile yıkılan köprülerin yeniden yapılması gibi çalışmaların bir kısmı tamamlandı bir kısmı ise devam ediyor.

BU KABUSU BİR DAHA YAŞAMAK İSTEMİYORUZ

Bir daha sel kabusu yaşamak istemediklerini kaydeden Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “2012 ve 2019 yılllarında iki büyük sel felaketi yaşadık. Geçen yıl maalesef iki can caybımızın yanında çok büyük maddi hasarlar meydana geldi. Yerel yönetim olarak selin yaralarını elimizden geldiğince hızlı sarmaya çalıştık. Selde yıkılan iki köprümüzü yeniden inşaa ederek halkımızın hizmetine sunduk. Son olarak ise hem su taşkınlarını önlemek hem de şehir içi araç trafiğini rahatlatmak amacı ile Bereket Mahallesini Yavaşbey Mahallesine bağlayan köprünün yerine yenisinin inşaat çalışmaları sürüyor. Yeni köprü tamamlandığında eskisi yıkılacak ve araçlar Cumhuriyet Meydanına girmeden Belediye binasının arkasından Yavaşbey ve Terme istikametine bu köprüden geçiş yapacak” dedi.

BAŞKAN AKGÜL'DEN TEŞEKKÜR

Başkan Akgül, yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılmasında kendilerine destek olan, Samsun Milletvekillerine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve çevre ilçe belediye başkanlarına da teşekkür etti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum