Reklam

Salıpazarı'nda tarih Kültür Evi'nde yaşatılacak

 Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçeye tarihi ahşap Kültür Evi yapıldığını açıkladı. Başkan Akgül, "Ahşap Kültür Evi Projesi ile geçmişten günümüze tarihimizi yaşatacağız” dedi

Salıpazarı'nda tarih Kültür Evi'nde yaşatılacak
09 Şubat 2021 - 20:08
SAMSUN HABER - Salıpazarı Belediyesi ilçeye tarihi ahşap Kültür Evi yapmak için düğmeye bastı. Kültür Evinde Kaymakam Eray Güngör’le incelemelerde bulunan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçe tarihini yaşatmayı hedeflediklerini kaydetti.
 
SALIPAZARI TARİH KOKUYOR
Başkan Akgül, “Salıpazarı İlçemiz doğal güzelliklerinin yanı sıra Ahşap evleri ve Ahşap Camileri ile de tarih kokuyor. İlçemizin tarihi dokusunu geleceğe taşımak için başlattığımız bu proje tamamlandığında vatandaşlarımız günü birlik gezmek ve stres atmak için uzaklara gitmeyecek” diye konuştu. 
100 BİN TL'YE MAL OLACAK
Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı’nın içerisinde inşa edilecek olan Kültür Evi 10x9 metre üzerinden iki katlı ve 180 metrekare genişliğinde olacak. 100 bin liraya mal olacak olan Kültür Evi el değirmeni, kilim dokuma tezgahları, çıkrık, keten dokuma tezgahları, bileki taşı, yöresel kıyafetler, kağnı arabası ve ilçemize özgü tarihi eşyaların ve kıyafetlerin sergilendiği yer alacak. Kültür Evi’nin Şubat Ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum