Reklam
Reklam
Reklam

Esnaf kredi faiz oranları yüzde 4,5'e düştü

Esnafa verilen kredi oranlarının yüzde 4,5'a düştüğünü kaydeden Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Celil Özcan, " Krediler amacı doğrultusunda kullanıldığı takdirde, esnafımıza can suyu olacak, ticaret de canlanacaktır” dedi

Esnaf kredi faiz oranları yüzde 4,5'e düştü
06 Ocak 2020 - 14:31 - Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 14:33
Reklam
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Celil Özcan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Merkez Birliği'nin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde esnafa verilen kredi oranlarının yüzde 6'dan yüzde 4,5'e düştüğünü açıkladı. Başkan Özcan, bu gelişmenin esnaf için çok önemli olduğunu kaydetti.


AMACI DOĞRULTUSUNDA KULLANILMALI
Özcan, yapılan bu indirimle esnafa verilen kredilerin çok cazip hale geldiğini belirterek, "Esnaf ve sanatkarlarımız için verilen kredilerin faiz oranı yüzde 6 iken yüzde 4,5'e düştü. Bu, bütün esnaflarımız için çok önemli ve güzel bir gelişme. Son dönemlerde özel ve devlet bankalarının yaptığı faiz indiriminden sonra, biz de bir indirim bekliyorduk. Bundan sonra önemli olan esnafımızın bu krediyi nerede kullandığı. Krediler amacı doğrultusunda kullanıldığı takdirde, esnafımıza can suyu olacak, ticaret de canlanacaktır" diye konuştu. 
KAPAMA-AÇMA YAPANLAR DA YARARLANABİLECEK
Yeni faiz oranından önce kredi çekenlere de müjde veren Başkan Özcan, "Yeni kredi faiz oranları daha önce kredi kullananlar için geçerli değil gibi görünse de, önceden kredi çekenler, 2- 3 gün içerisinde kapama-açma yapma durumunda 4,5 olan faiz oranlarından faydalanabilecekler “ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum