Reklam

Atakumlu milliyetçiler şehitlere sahip çıkıyor

Milliyetçi Atakumlular Derneği Başkanı Sayım Soyal, şehit adları verilen parkların tabelalarında şehitler hakkında bilgilerin ve fotoğrafların olması gerektiğini belirterek, parkalarda sadece isim tabelesının olmasının Atakum'a yakışmayacağını söyledi

 Atakumlu milliyetçiler şehitlere sahip çıkıyor
01 Ekim 2019 - 17:33 - Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 17:53

SAMSUN HABER - Miliyetçi Atakumlular Derneği Başkanı Sayım Soyal, şehitlerin adlarının verildiği parklardaki tabelalarda, şehitlerin hayat hikayelerin ve şahadet tarihlerinin yazılması, fotoğraflarının olması gerektiğini belirterek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye çağrıda bulundu. 

BU İŞİN ARKASINDAYIZ
Başkan Soyal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Atakum Belediyesi sınırları içinde şehitlerimizin isimlerini verildiği parklara şehitlerimizin özgeçmişlerini ve şehadet tarihlerini resimlerini asalım. Yıllardır bunu söylüyoruz, gene söyleyeceğiz. Lütfen, parklara şehitlerimizin ismini veriyorsunuz, Allah razı olsun fakat sadece yeşil bir tabelayla olmuyor. Çoğu kişi o sıradan tabelaları okumuyor Atakum'a yakışmıyor. Atakum Belediye Başkanı Sayın Cemil Deveciye çağrımızdır, lütfen şehitlerimizin resimlerini ve özgeçmişlerini, isimlerinin olduğu yerlere koyalım. İsimlerini verirken uzak köşe yerlere değil şehitlerimizin mahallelerini araştıralım kendi mahallelerindeki tesislere verelim. Bir iki tane kişi, ben yaptım oldu mantığına gitmeyelim. Yıllardır söylediğimiz gibi bu konunun takipçisi olacağız. Şehitlerimizin isimlerini yakışan bir şekilde hatırlayalım, her gören hem şehitlerimize hem de ismini hatırlatanlara dua etsin."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum