AmericanLiFe Samsunspor'un yabancı dil sponsoru

AmericanLIFE Dil Okulu, Yılport Samsunspor Futbol Alt Yapı ve 2. Takım Antrönerleri ile altyapı oyuncularına Futbol İngilizcesi öğretiyor

AmericanLiFe Samsunspor'un yabancı dil sponsoru
01 Ocak 2020 - 17:47

AmericanLIFE Dil Okulu, Samsunspor'da alt yapı antrenörleri ve alt yapı oyuncularına yabancı dil öğretiyor. Pratik İngilizce eğitiminin ardından antrenörler ve futbolculara futbol İngilizcesi öğreniyor. İngilizce dersleri AmericanLIFE Dil Okulu'ndan Geoff Kelsall ve Mohammed Seman, AmericanLIFE Dil Okulu kurucu ortağı Sedat Uygun tarafından veriliyor.

Samsunspor Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Ali Bilgici İngilizce eğitimleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Avrupa’nın en çok Yıldız futbolcu yetiştiren kulübü Belçika  Genk ile yaptığımız protokol ile dünya standartlarında bir alt yapı olma yolunda ilerliyoruz. İlk olarak bize çeşitli eğitimler vermek üzere şehrimize gelen Genk heyeti ile iletişim problemlerini aşmak üzere pratik İngilizce eğitimlerimize başladık. Şimdi ise teknik futbol terimleri üzerine İngilizce eğitimlerimiz devam ediyor. Tüm hocalarımız gönüllü olarak haftada en az bir gün eğitimlere katılıyor. Çok faydalı olacak bu eğitimi sonuna kadarsürdüreceğiz." dedi.

AmericanLIFE Dil Okulu Kurucu Ortağı Sedat Uygun da, " Özellikle altyapıya yatırım yapmak çok değerli ve önemli. Ben Çarşamba’lıyım ortağım Perit Berzeg Kavaklı. Samsun’un çocukları olarak şehrimize ve onun en büyük markası Samsunspor’ a ufakta olsa bir katkıda bulunmak istedik kulüp yöneticilerimiz de gelişime açık kişiler ve kabul ettiler. Genk klübü altyapısı örneğinde olduğu gibi futbol evrensel düşündükçe gelişme olur. Özellikle alt yapıda oynayan gençlerimize destek olmak bizi gururlandırıyor. Eğitimin ucunu açık bırakıyoruz. AmericanLIFE, Samsunspor yabancı dil sponsoru olmaya her zaman devam edecek." diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum