Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YETENEĞİ İLE ŞAŞIRTAN MİNİK PİYANİST'E ÖVGÜ YAĞIYOR "GELECEĞİN FAZIL SAY'I"

SAMSUN HABER - Samsun Alin Sanat Merkezi Piyano Bölümü öğrencisi 8 yaşındaki Yusufhan Çakır, yeteneği ile şaşırtıyor. Yusufhan için şimdiden, 'Geleceğin Fazıl Say'ı yorumları yapılmaya başlandı.

YETENEĞİ İLE ŞAŞIRTAN MİNİK PİYANİST'E ÖVGÜ YAĞIYOR "GELECEĞİN FAZIL SAY'I"
26 Aralık 2022 - 14:15
Reklam
Reklam
Reklam
SAMSUN HABER - Samsun'un Atakum İlçesinde hizmet veren Alin Sanat Merkezinde Piyano Bölümü öğrencisi olan 8 yaşındaki Yusufhan Çakır, yeteneği ile dikkat çekiyor. Küçük yaşına rağmen büyük başarılar elde etmeye başlayan 2014 doğumlu Yusufhan Çakır, Grade 4 Üstün Başarı Belgesini de alarak gelecek vaad etmeye devam ediyor.

AİLESİ ÇOK MUTLU
Çarşamba İlçesi Şehit Ferhan Hasovalı İlkokulu 3. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Yusufhan Çakır'ın yeteneği karşısında gururlandıklarını söyleyen eğitimci baba Süleyman Çakır, "Oğlumuz piyano çalmayı çok istiyordu. Alin Sanat Merkezine başvurarak bu isteği paylaştık. Geride bıraktığımız bir sene gibi zamanda, grade 4 seviyesine ulaşan Yusufhan'ın bu yeteneği bizi hem gururlandırıyor hem de şaşırtıyor. Piyano öğretmenleri onun için geleceğin Fazıl Say'ı yakıştırmaları yapıyor. Annesi de ben de bu övgülerin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"ŞAŞIRTICI BİR YETENEK"
Alin Sanat Merkezi çatısı altında yetenekli çocukların buluşması için çalıştıklarını söyleyen merkezin kurucusu Özlem Başoğlu, "Sanatın her alanında eğitim veriyoruz. Özellikle piyano bölümü öğrencilerimizin üstün yetenekli çocuklar olması karşısında bizler de gururluyuz. Bu öğrencilerimizden birisi olan Yusufhan Çakır, Türk müziğine adını altın harflerle yazdıracak bir yetenek olarak umut veriyor. Bir yandan okuldaki ders notlarının iyi olması, diğer yandan piyano eğitiminin devam etmesi bizim için son derece önemli. Şaşırtıcı bir yeteneğe sahip, gelecekte adını sıkça duyacağımız çok belli" diye konuştu.

TAKİPÇİLERİNE ŞOV DA YAPIYOR
Yeteneği ile herkesi şaşırtan Yusufhan Çakır'ın paylaşımları sosyal medyada da beğen rekorları kırıyor. İnstagram sayfasından piyano dinletileri yayınlayan 8 yaşındaki yeteneği, Türkiye'nin dört bir yanından piyano severler takip ediyor. Aynı anda hem piyano hem de melodika çaldığı anları paylaşarak, takipçilerine müzik şovu yapmayı da ihmal etmeyen Yusufhan Çakır, derslerindeki başarısıyla dikkat çekiyor.
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum