Reklam

Yanlış adres beyanına ceza

Samsun Valiliği, seçmen hakkı elde etmeye çalışıp, gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlar hakkında cezai işlemlerin uygulandığını açıkladı

Yanlış adres beyanına ceza
21 Ocak 2019 - 11:01

SAMSUN HABER - Samsun Valiliği, seçmen kaydı ile alakalı yapılan aykırı beyanlar hakkında açıklama yaptı. Ladik'de Akyar Mahallesi’nde gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar hakkında cezai işlemlerin uygulandığını kaydeden Valilik, ahır ve samanlıklarda asla seçmen kaydı yapılmadığını belirtti.

AHIRLARA İKAMET TAŞINMAMIŞTIR
Yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: "İlimizdeki bazı mahallelerde ahır ve samanlıklara seçmen kaydı yapıldığıyla ilgili yaygın ve yerel medya kuruluşlarında çıkan haberler üzerine açıklama gereği duyulmuştur. Konut olmayan yerlere ikamet taşımaya Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzün sistemi izin vermemekte olup, ilimizde de ahır ve samanlık gibi yerlere ikamet taşıması yapılmamıştır. Bununla birlikte, gerçeğe aykırı beyan ettiği yerde seçmen hakkı elde etmeye çalışan kişilerle ilgili kolluk kuvvetlerimizce yapılan tahkikat neticesinde adresleri kapatılıp, cezai işlem uygulanmıştır. Ladik ilçemize bağlı Akyar Mahallesi’nde gerçeğe aykırı beyanda bulunulduğu yönünde gelen şikayetler üzerine yapılan araştırmalar ve tespitlerle gerekli cezai işlemler uygulanıp, ilçe seçim kuruluna bildirilmiştir. "

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum