Reklam

Vali Dağlı'dan kış lastiği uyarısı 

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Zülkif Dağlı, vatandaşların can ve mal güvenliği için kış şartlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılmasının hayati önem taşıdığını kaydetti

Reklam
Vali Dağlı'dan kış lastiği uyarısı 
25 Ocak 2022 - 17:40
SAMSUN HABER -  Samsun genelinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yürütülen çalışmalarının son durumunun görüşüldüğü Karla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Vali Zülkif Dağlı başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Karayolları 7. Bölge Müdürü Rifat Silov, Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Ahmet Sağlam, YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora ve YEDAŞ Bölge Müdürü Uğur Asan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.


Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Samsun'da da etkisini gösteren yoğun kar yağışının meteorolojik verilere göre bu geceden itibaren Samsun'un doğu kesimlerinde etkili olmasının beklendiğini belirten Vali Dağlı, bu nedenle buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini dile getirdi. Ticari araçlarda kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunmakla birlikte, vatandaşların can ve mal güvenliği için kış şartlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılmasının hayati önem taşıdığını ifade eden Vali Dağlı, güvenli trafik akışının sağlanmaya devam edilmesi ve elektrik kesintilerine hızla müdahale edilmesi başta olmak üzere hava koşullarının olumsuz etkilerini en aza indirmek için ilgili kurumların tüm imkanlarını seferber etmesini istedi.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cansu ÇELİK
    3 ay önce
    Büyükşehiri de uyarsanız ne güzel olur.Arabaların gidebildiği eğitim araştırmaya giden otobüsleri iptal etmiş...Randevusu olanlar hep mağdur oldu.