Reklam

UATOD VE AVRASYA'DAN OTOPARK AÇIKLAMASI

Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. ve Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği, Büyük İstanbul Otogarı bünyesinde bulunan otopark konusunda yargı sürecinin devam ettiğini belirtti.

UATOD VE AVRASYA'DAN OTOPARK AÇIKLAMASI
12 Temmuz 2019 - 18:11 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 18:13

Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. ve Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği yaptıkları ortak açıklama ile Büyük İstanbul Otogarı bünyesinde bulunan otoparkın İSPARK İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş.’ye devredilmesi kararına saygılı olduklarını ancak konuyla ilgili yargı sürecinin de devam ettiğini belirtti.

Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. ve Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi,

''11.07.2019 tarihli İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, Büyük İstanbul Otogarı bünyesinde bulunan sadece otopark işletmesinin ilk bir saati ücretsiz olmak koşulu ile İSPARK İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş.’ye devredilmesine ve otopark dışında kalan kısımların işletmesinin yeniden ihale edilmesi için dosyanın ilgili Müdürlüğe iadesine karar verilmiştir. 
Demokratik hukuk devletinin gerekleri doğrultusunda, ülkemizin ilk Yap-İşlet-Devret projelerinden biri olan bu dev tesisi bin bir güçlükle halkımıza kazandıran sektör olarak, verilen karara sonsuz saygı duymaktayız. Ancak, aynı ilkenin gereği ile konu hakkında hukuk mücadelemizin adli yargıda devam ettiğini de önemle belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, meclis iradesine duyduğumuz saygıya karşılık, tarafımızca verilen hukuk mücadelesine de tartışmasız saygı duyulmasını bekliyoruz. Sektör olarak hak, hukuk ve adalet kavramlarını benimseyen vizyon ve misyonumuzdan ödün vermeden, süreci yakından takip etmek sureti ile idareden kaynaklı yıllardan beri süregelen mağduriyetlerimiz karşısında yargı önünde hak aramaya devam edeceğimizi kamuoyu bilgilerine sunarız. Saygılarımızla''

    YORUMLAR

    • 0 Yorum