Reklam

Türk Sağlık-Sen yetkili sendika olmaya talip

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, "Sağlık sektöründe 10 yıldır var olan kötü gidişatı durdurabilmek için yetkili sendika olmaya talip ve hazırız. Kamu çalışanlarının başka şansı, başka yolu, başka çaresi kalmamıştır" dedi

Türk Sağlık-Sen yetkili sendika olmaya talip
22 Şubat 2021 - 12:25
SAMSUN HABER - Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Türk Sağlık-Sen'in yetkili sendika olmaya hazır olduğunu belirterek, sağlık çalışanlarına seslendi.
YILGINLIĞA DÜŞMEYECEĞİZ
 Çakmak, başından beri çalışmaları sıkı tutuklarını kaydederek, "Yola çıkarken durmayacağımızı, yorulmayacağımızı, yılgınlığa düşmeyeceğimizi açık yüreklilikle ilan etmiştik. Türk Sağlık-Sen yetkili olmaya talip ve hazırdır. Türk Sağlık-Sen hedefleriyle, ilkeleriyle, vizyonuyla, yetişmiş kadrolarıyla ve tertemiz idealleriyle milletimize hizmet etmeye kararlıdır. Biliniz ki, kamu çalışanlarının başka şansı, başka yolu, başka çaresi kalmamıştır. Bizim haricimizdeki tüm alternatifler tükenmiştir. Milletçe üzerimizdeki ölü toprağın kaldırılması, durgunluğun aşılması, gerilemenin bitirilmesi şarttır ve tek umut da buradaki muazzam inanmışlıktır" diye konuştu. 

TÜRK MİLLETİNİN YÜZ AKISINIZ
Çakmak açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Şu kadarını söylemeliyim ki; Sizler sadece Türk sağlık senin mensubu değilsiniz. Sizler yalnızca bir Sendikanın takipçileri değilsiniz. Bunların üstünde Türk milletinin kaynağı, yüz akı, iftihar vesikası, milli kimliğinin muhafızlarısınız. Vatanın ve milletin karşılık beklemeyen sevdalıları olarak her döneme mührünüzü vurdunuz. Millet davasını hiç bırakmadan, Allah yolundan hiç sapmadan, Sendikacılık İlkelerimizin tertemiz çizgisinden hiç ayrılmadan Bu yolda Bizimle yürüdünüz. Yıllarca iftiraları, karalama kampanyalarını, alçakça kurgulanmış ithamları, oyun içinde oyunları karşıladınız, bunları paramparça ederek bugünlere geldiniz. Acıları yenerek, zorlukları aşarak, çetin yolları geçerek davamızı bayraklaştırdınız, İlkelerimizi yücelttiniz. Ve unutmayınız ki sizler, Türk milletinin övünç madalyası, cesaret timsallerisiniz. Mensubu olmaktan övündüğümüz büyük milletimiz sizlerden çok şey bekliyor. Yürekten bağlandığımız aziz milletimiz sizlerden çok şey umuyor. Tıpkı Orhun’dan seslenen Bilge Kağan gibi, Tıpkı Söğüt’ten Bismillah diyen Ertuğrul Gazi gibi, Tıpkı Haçlıları şaşkına çeviren Kılıçarslan gibi, Tıpkı Bizans’ı deviren Fatih gibi, Tıpkı düşmanı İzmir’de süpüren Mustafa Kemal gibi. Sizler de bir devri kapatmak için heyecanlısınız, azimlisiniz, imanlı ve atılgansınız. Hepinizle iftihar ediyorum. Zalimlerin önümüze çıkması nafiledir. Hainlerin senaryoları boşunadır. İdarecilerin tezgâhları, tezviratları, tertipleri işe yaramayacaktır."
TÜRK SAĞLIK-SEN TOPARLANMAYI SAĞLAYACAK MİLLİ İRADEDİR
  Türk Sağlık-Sen'in dağınıklığı giderecek milli güç olduğunu sözlerine ekleyen Çakmak,   "Türk Sağlık Sen toparlanmayı sağlayacak milli iradedir.  Türk Sağlık-Sen çözülmeyi durduracak milli kuvvettir.  Türk Sağlık-Sen bölünmeyi engelleyecek milli kudrettir. Bunun için yetki dönemi tarihi bir fırsat, tarihi bir imkândır. Savsaklamaya, ağırdan almaya, ihmal ve atalete tahammülümüz kalmamıştır. Artık söz kamu çalışanımızdadır. “Artık Yeter” demek, yanlışı, yozlaşmayı ve dağ gibi biriken sorunları durdurmak sağlık çalışanlarımızın yetkisindedir. Emin olunuz, şehitlerimiz bizimledir. Velilerimiz, erenlerimiz, evliyalarımız, makamlarıyla maneviyatın doruklarına çıkan hikmetli bütün büyüklerimiz bizimle iç içedir. İlkelerimiz rehberimizdir."
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum