Reklam

Türk Sağlık-Sen'den şiddete tepki

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Bafra Devlet Hastanesi acil doktorunu darbettiği iddia edilen iki polis memurunun en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi

Türk Sağlık-Sen'den şiddete tepki
06 Eylül 2019 - 15:00

SAMSUN HABER - Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Bafra Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli bir doktorun iki polis tarafından darbedilmesinin ardından açıklama yaptı. Çakmak, doktoru darp ettiği iddia edilen polis memurların en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini söyledi.
GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMALILAR
Çakmak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Tuz kokmuş diye bir tabir vardır. Ne yazık ki Bafra Devlet Hastanesi'nde yaşanan şiddet olayı bize bu deyimi hatırlatan vahim bir olay olmuştur. Boyun ağrısı şikayeti ile hastane aciline gelen iki polis epilepsi hastasına müdahale eden doktorumuzu kendileri ile hemen ilgilenilmediği bahanesiyle darp etmişlerdir. Buradan doktorumuza geçmiş olsun diyerek, acil şifalar diliyorum. Bu iki polisinde bir an önce görevden uzaklaştırılarak haklarında gerekli soruşturmanın yapılmasını istiyoruz."

KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM
Olayın üstünün örtülmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Çakmak, "Bizler hastanelerde polis güvenliği daha da arttırılsın, çalışanları polislerimiz korusun derken polislerin hastanelerde şiddet uygulaması gibi kabul edilemez bir olay yaşanmıştır. 
Merak ediyoruz. Poliste şiddette yana ise bizi kim koruyacak, can güvenliğimiz kime emanet olacak. Tabi ki bu iki polisin yaptıkları tüm polis arkadaşlarımıza mal edilemez. Fakat sinek küçükte olsa mide bulandırır. Toplumun güvenliğinden sorumlu kişilerin sorumluluk bilinçlerinden bu kadar uzaklaşarak birer suçlu pozisyonuna kolayca giriyorlarsa burada da düşünülmesi gereken bir durum vardır. Devletimiz bu polislere ya da kendini öyle tanımlayarak devletin verdiği kutsal bir göreve leke sürenlere gerekli cezayı en kısa sürede vermelidir. Bu olay geçiştirilmemeli, üstü örtülmemelidir. 
Türk Sağlık-Sen olarak bu olayın takipçisi olacağımız herkes çok iyi bilmelidir. Doktorumuza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve acil şifalar diliyorum" diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum