Reklam

Toplam 91 firmaya ait 113 ürün ifşa edildi

SAMSUN HABER - Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş, ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 91 firmaya ait 113 parti ürünü ifşa etti. Bakan Pakdemirli, "Vatandaşımızın sağlığı söz konusu olunca kimsenin gözünün yaşına bakmayız" dedi

Toplam 91 firmaya ait 113 ürün ifşa edildi
15 Eylül 2020 - 11:25

SAMSUN HABER - Tarım ve Orman Bakanlığı vatandaşımızın sağlığını korumaya yönelik, gıdada taklit ve tağşiş yapanlara göz açtırmamaya devam ediyor. Bu kapsamda, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 91 firmaya ait 113 parti ürün Bakanlık tarafında ifşa edildi. 
KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ
Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Pakdemirli, "Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerini Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Her zaman söylediğim gibi en etkin denetimci vatandaşımızdır. Söz konusu uygunsuzlukların tespit edilmesinde; Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan ihbar, şikâyet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı olduğu açıktır. Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkımızın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır. Bir usulsüzlük gördükleri anda vatandaşlarımızın Alo 174 Gıda İhbar Hattı ve 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda İhbar Hattı aracılığı ile bize ulaşmalarını, şikayetlerini iletmelerini rica ediyorum. Vatandaşımızın sağlığı söz konusu olunca kimsenin gözünün yaşına bakmayız" diye konuştu. 
BUGÜNE KADAR 3 BİN 605 ÜRÜN TESPİT EDİLDİ
Son yapılan ifşa ile beraber, ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1.609 firmaya ait 3.605 parti ürün tüketicilerin bilgisine sunuldu.
FİRMALAR VE ÜRÜNLER BAKANLIK TARAFINDAN YAYINLANDI
Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 91 firmaya ait 113 parti ürün Bakanlığın internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunuldu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum