Reklam

Terme, Ramazan ayında örnek oldu

Ramazan ayını, Terme Belediye’si tarafından hazırlanan birbirinden farklı etkinliklerle geçiren Termeliler, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergiledi. Terme’de Ramazan’ın manevi iklimi her yönüyle hissedildi

Terme, Ramazan ayında örnek oldu
30 Mayıs 2019 - 13:16

SAMSUN HABER - Termeli vatandaşlar, Terme Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle, Ramazan ayını bolluk, bereket, neşe, huzur ve paylaşımlarla dolu dolu geçirdi. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bizim en büyük zenginliğimiz birlik ve beraberliğimiz” dedi.
RAMAZAN’IN RUHU YAŞATILDI
Ramazan’ın manevi iklimi, Terme İlçesi’nde her yönüyle hissedildi. İlçede; Terme Belediyesi tarafından Ramazan ayının en güzel şekilde yaşanması için, Kültür ve Sanat Sokağı’nda kurulan Ramazan çarşısı her akşam iftarın hemen ardından bir birinden farklı etkinlikler ve programlarıyla Termelilerle buluşarak Ramazan ruhunu, maneviyatını ve güzelliklerini sergiledi.
KÜLTÜR VE SANAT SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Çeşitli etkinlikler, Kuran Tilaveti, ilahiler, tasavvuf dinletileri, animasyon gösterileri, orta oyunu, sahne gösterileri, çocuk oyunları, yarışmalar ve alışveriş stantlarıyla Terme Belediyesi Kültür ve Sanat Sokağı büyük ilgi topladı. Özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği sokakta, aileler de çocuklarıyla birlikte ilgi çekici sevilen etkinlikler eşliğinde, eğlenceli saatler geçirdi. 
GÖNÜLLERE KONUK OLDUK
Ramazan ayının aile içinden başlayıp, komşulara, sokağa, mahalleye hatta bütün şehre yayılan bir huzur iklimi olduğunu vurgulayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bolluk, bereket, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçen bir Ramazan’ı daha geride bırakıyoruz. Ramazan ayı boyunca iftardan önce ve iftardan sonra farklı mahallelerimizde hemşehrilerimiz ile bir araya geldik.  Termeli komşularımızın evlerine, gönüllerine iftar sofralarına konuk olduk. Hep birlikte, hep beraber Ramazan güzelliğini paylaşmanın mutluluğunu yaşadık “ diye konuştu.
BAŞKAN KILIÇ’TAN TEŞEKÜR
Terme Belediyesi Kültür ve Sanat Sokağı etkinliklerine vatandaşların ilgisinin yoğun olmasından memnun olduklarını ifade eden Kılıç, ‘‘Etkinliklerimize katılan tüm vatandaşlarımıza belediyemiz adına, birlik ve beraberliğe katkıda bulundukları için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum