Reklam

Tekkeköy Şehit Nejat Yaman Ortaokulu'ndan örnek proje

Samsun Tekkeköy Şehit Nejat Yaman Ortaokulu, ‘Çocuklar Ata’sına Koşuyor’ projesiyle örnek oldu. Proje kapsamında öğrenciler, yakın tarihi tanıma fırsatı bulurken, kitap okumaya da teşvik ediliyor

Tekkeköy Şehit Nejat Yaman Ortaokulu'ndan örnek proje
12 Temmuz 2019 - 13:08

SAMSUN HABER - Samsun Tekkeköy Şehit Nejat Yaman Ortaokulu tarafından başlatılan ‘Çocuklar Ata’sına Koşuyor’ projesi öğrencilere tarih öğretiyor ve öğrencileri kitap okumaya teşvik ediyor.

3 YILDIR DEVAM EDİYOR

Proje hakkında bilgi veren koordinatör Deniz Gömeç,  “Çocuklarımız kitap okumaktan uzaklaşıyor ve bilgisayarı sadece bir eğlence aracı olarak kullanmaya başlıyor. Biz, onları bilgisayar başından kaldırıp, kitap okuma konusunda hevesli hale getirmek için bu projeye başladık.  Çocuklarımıza, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda kahramanlık göstermiş bütün asker ve komutanlarımız hakkında yazılmış eserleri okutmak ve sonrasında bu eserlerde geçen tarihi yerleri yerinde görüp kalıcı öğrenmeyi sağlamak için üç yıldır bu projeyi yürütüyoruz” dedi.

AMASYA-SİVAS VE ERZURUM’U DA GEZECEĞİZ

Gömeç açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Proje kapsamında ilk olarak, Samsun’daki tarihi mekânlar ziyaret edildi. İkinci aşamada Ankara’daki önemli turistik yerler ve Anıtkabir ziyaret edilerek öğrencilere yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenme fırsatı sunuldu.  Projemizin üçüncü aşaması,  14-16 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Bursa ve Çanakkale Gezisi ile son buldu. Önümüzdeki yıl sonlandırılacak olan proje ile milli mücadele de önemli yeri olan Amasya-Sivas-Erzurum illerinin de gezilmesi sağlanacak.  Proje sonunda çekilen fotoğrafların teşhir edileceği bir sergi gerçekleştireceğiz.” Projeye okulda görev yapan öğretmenlerden Emine Demirel, Sezen Semizoğlu, Şaziye Ömür Keleş, Melek Çoğaltur ve Mevlüt Yamaç da destek veriyor.

    YORUMLAR

    • 0 Yorum