Reklam

TEKKEKÖY MAĞARALARI'NA YÜRÜYÜŞ YOLU

Tekkeköy Belediyesi, Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi olan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’ne ilgiyi arttırmak adına bölgede bir dizi çalışma başlattı.

Reklam
TEKKEKÖY MAĞARALARI'NA YÜRÜYÜŞ YOLU
15 Aralık 2021 - 00:08

Tekkeköy ilçesini bölgede en özel kılan ve Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi olan Tekkeköy Mağaraları’nın olduğu alanda Tekkeköy Belediyesi tarafından yerli ve yabancı turistler için çalışma başlatıldı.

Bölgede yapılan çalışmaları inceleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizde bulunan Tekkeköy Mağaraları bilindiği üzere bölgenin ilk insan yerleşkesi. Yerli yabancı turistler tarafından ilgi odağı olan ve yoğun bir şekilde ziyaret edilen dünya kültür mirasının önemli değerlerinden biri olan Karadenizdeki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadimizde projelerimiz kapsamında devam eden ahşap yürüyüş yolu, seyir terasları, kamelyaları, piknik alanları ve diğer tüm materyalleri bünyesinde barındıracak olan tarihi alanda yerli yabancı ziyaretçi sayısını daha da arttıracak çalışmalarımızı başkan yardımcılarımız ve ilgili birim müdürlerimiz ile birlikte yerinde inceleyerek yeni yapılması planlanan çalışmalarımızın programlamasını yaptık. Bu projemiz ilçemizin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum