Reklam

Sözde Müdürün Yükselişi! Ne Nevzat'mış Be!

SAMSUN HABER - Kendisini İlkadım Belediyesi Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan Nevzat Özenç adlı şahsın, belediye bünyesinde çalışmadığı öğrenildi. Belediyede işçi kaydı bulunmayan sözde müdürün, bir çok ticari faaliyete, belediye adına öncülük ettiği iddia edildi.

Reklam
Sözde Müdürün Yükselişi! Ne Nevzat'mış Be!
08 Aralık 2021 - 16:28
SAMSUN HABER - Her geçen gün yeni bir iddianın ortaya atıldığı İlkadım Belediyesi'nde, bu iddiaların neredeyse tamamında adı geçen Nevzat Özenç adlı şahsın, kendisini Özel Kalem Müdürü olarak tanıttığı ancak belediyede resmi bir görevinin olmadığı öğrenildi. Ne belediye kadrosunda, ne de belediyeye ait şirkette çalışmadığı öğrenilen şahsın, aralarında meclis üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişiyle ticari işbirliği yaptığı iddiaları, gözleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a çevirdi.

TİCARİ BAĞLAR NELER?

Başkan Demirtaş’ın 2009-2014 yılları arasında başkanlığını yaptığı İlkadım Belediyesi'nin Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Nevzat Özenç’in, 2019 yılında Başkan Demirtaş’ın görevi devralmasıyla birlikte yeniden eski sıfatına kavuştuğu biliniyordu. 2019 seçimleri sonrasında adı sıkça duyulan ve belediyeye ait bir makam aracı ve özel makam şoförü olan Nevzat Özenç’in, başkanlık katında da büyük bir makam odası bulunuyor. Kendisini özel kalem müdürü olarak tanıtan ve belediyeden servis edilen haberler ile sosyal medya paylaşımlarında özel kalem müdürü olarak adlandırılan Nevzat Özenç’in, belediyede çalışmadığı öğrenildi. Belediye bünyesinde ve belediyenin şirketi olan Gazi İmar İnşaat Şirketinde çalışma kaydı bulunmayan Özenç’in, bazı meclis üyeleriyle yakın temas halinde olduğu ve sık sık bu meclis üyeleri için fatura kesimine öncülük ettiği iddia edildi.

HANGİ YETKİYLE?

İlkadım Belediyesi'nde bir çok müdürlüğün üstünde söz sahibi olan ve bir çok ticari girişimin merkezinde bulunan Nevzat Özenç’in, belediyede resmi bir görevi olmadan nasıl özel kalem müdürlüğü görevini yürüttüğü merak konusu oldu. Belediyenin resmi internet sitesinde özel kalem müdürü olarak başka bir şahsın fotoğrafı ve adı bulunmasına rağmen, Nevzat Özenç adlı şahsın hangi yetkiyle karar verici bir makamda oturduğuna dair net bir bilgi yok! Öte yandan Kavak İlçesinin Çivril Köyü'nde, belediye imkanlarıyla kendisine ev yaptırdığı ve bu konunun duyulması üzerine bir inşaat şirketinden sahte bir fatura alarak kendisini aklamaya çalıştığı da iddia ediliyor.

BAŞKAN NEDEN MÜSAADE EDİYOR?

2019 Yerel Seçimlerinin ardından belediye ile ilgili bir çok ticari faaliyetin içerisinde adı geçen, bir dönem de belediyeye çok sayıda işçi aldığı iddialarıyla gündem olan Nevzat Özenç’in, herhangi bir resmi sıfatının olmamasına rağmen, belediyede karar verici konumda olmasına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın neden müsaade ettiği merak konusu oldu!

İDDİALARIN ARKASI KESİLMİYOR!

Haber merkezimize ulaşan bilgiler ışığında, ticari ilişkilerini mercek altına aldığımız İlkadım Belediyesi sözde Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç’le ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu iddialarla ilgili tarafların belgeleri merkezimize ulaşmaya devam ediyor. Anlaşılan önümüzdeki günlerde, sözde müdür olan Nevzat Özenç adlı şahısla ilgili çok sayıda haber medyada yer bulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum