SMMMO'ya genç aday

Mali Müşavir Mücahit Erbin, hafta sonu gerçekleştirilecek SMMMO Genel Kurulu’nda Meslekte Birlik Grubu başkan adayı olduğunu açıkladı. Genç başkan adayı, amacının meslektaşlarının sorunlarını çözerek, meslekte standartları yükseltmek olduğunu söyledi

SMMMO'ya genç aday
10 Mayıs 2019 - 10:32

SAMSUN HABER - 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMMO)  Genel Kurulu’nda Samsun Meslekte Birlik Grubu Başkan adayı olan Mali Müşavir Mücahit Erbin, iddialı geliyor. Meslektaşlarının sorunlarını çok iyi bildiğini kaydeden genç aday, “Standartları yüksek bir meslek camiası için çalışacağız” dedi.
SORUNLARLA MÜCADELE EDECEĞİZ
Mali müşavirlerin ve muhasebecilerin sorunlarının her geçen gün arttığını kaydeden Erbin, “Sorunlarımız artarken, haklarımız, ekonomik gücümüz, statümüz ve çalışma koşullarımız artmadığı gibi geri gitmektedir.  3568 Sayılı meslek yasamız, mesleğimiz adına en önemli kazanımdır. Odalarımızın görevi ise bu kazanımları daha üst seviyelere çıkarmaktır. Meslekte birlik olarak, bizlerin tek amacı ve tek hedefi mesleğimiz ve meslektaşımız içindir. Standartları yüksek bir meslek camiası için çalışacağız. Bürolarda sessiz sedasız çalışan, karşılaştıkları sorunlarla mücadele eden meslektaşlarımız için bu göreve talibiz” diye konuştu.
GENÇ VE DİNAMİK BİR EKİPLE ÇALIŞACAĞIZ
Meslekte birlik grubunun genç ve dinamik bir ekipten oluştuğunu ifade eden Erbin, “Meslekte birlik grubu, rutin oda yönetimi anlayışı için değil, aktif uygulamaya dönük, söylemden daha çok eylemin olacağı bir yönetim anlayışına sahip.  Tahsilat, haksız rekabet, gereksiz iş yükü gibi birçok sorunumuz var. Önceliğimizi bu hususlara verip, sorunları çözeceğiz. Zor şartlarda elde ettiğimiz mesleğimizi korumak, meslek odaları arasında ve toplumda saygınlığını arttırmak, hizmet standartlarını yükseltmek için çok çalışacağız. Meslektaşlarımızla kuracağımız el birliği ile mesleğimizin hizmet ve gelir standartlarını yükselterek, günün sonunda kendimize ve ailemize vakit ayırabilmek için bu göreve talibiz” şeklinde konuştu.
BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI
Meslekte birlik ve beraberlik zamanı olduğunu sözlerine ekleyen Erbin, “Meslekte Birlik Grubu olarak, bordrolu çalışan ve bu mesleği icra etmeyen, edemeyen meslek mensuplarımızın sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. Bordrolu çalışan meslek mensupları için taban ücret uygulaması, kamuda muhasebe birimlerindeki kadrolara mali müşavir ruhsatlı arkadaşların atanması, kurumsal büroların oluşturulması, bordrolu çalışan veya çalışmayan meslek mensupları için yıllık aidatların indirilmesi, basit usul mükelleflerin işlemleri odalar tarafından değil mali müşavirler tarafından yapılması gibi birçok projemiz var. Mesleğin geleceğine sahip çıkmak için, meslektaşlarımızdan destek beliyoruz.”
MÜCAHİT ERBİN KİMDİR
Mali Müşavir Mücahit Erbin, mesleğe 2001 yılında yardımcı eleman olarak başladı. Meslekte çalışanların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla 2003 yılında Samsun Muhasebe Elemanları Derneği’ni kurarak başkanlığını yürüttü. 2013 yılından itibaren ise bağımsız büro faaliyetine başladı. 38 yaşındaki Mücahit Erbin, evli ve 3 çocuk babasıdır.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum