Reklam

Şehit Umut Bulut'un oğluna işkence iddiası

Samsunlu Şehit Umut Bulut'un 9 yaşındaki oğlu Selçuk Yağız Bulut, annesi ve üvey babasından şiddet gördüğü iddiasıyla devlet koruması altına alındı. Şehit çocuğunun, psikologlar eşliğinde verdiği ifadesinde, yaşadığı şiddeti detaylarıyla anlattığı öne sürüldü

Reklam
Şehit Umut Bulut'un oğluna işkence iddiası
06 Eylül 2021 - 11:49 - Güncelleme: 06 Eylül 2021 - 11:51
Hakkari Yüksekova’da 2012 yılında şehit olan Samsunlu Umut Bulut’un 9 yaşındaki oğlu Selçuk Yağız Bulut, annesi ve üvey babasından şiddet gördüğü iddiasıyla devlet koruması altına alındı. Psikologlar eşliğinde ifadesi alınan 9 yaşındaki çocuğun söyledikleriyle, yaşadığı şiddeti detaylı şekide anlattığı belirtildi. İfadelerin ardından harekete geçen Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, anne ve üvey babayı gözaltına aldı. Şehit Umut Bulut’un oğlu ise devlet koruması altına alınarak, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi. Tüyler ürperten olayın ardından, 9 yaşındaki şehit çocuğu Selçuk Yağız Bulut’un bazı videoları ortaya çıktı. Söz konusu videolarda çocuk, yaşadığı şiddet ve istismar olaylarını detaylarıyla anlatırken, yaşadığı korku ve üzüntünün hareketlerine yansıdığı açıkça görülüyor.

TÜRKİYE ONU ‘BABA SÜNNET OLDUM’ SÖZLERİYLE TANIDI!
Hakkari’de bir grup teröristin karakol baskınında şehit olan Umut Bulut’un oğlu Selçuk Yağız Bulut, 2015 yılında sünnet olduktan sonra babasının mezarına koşmuş, burada söylediği, “Baba ben sünnet oldum” sözleriyle Türkiye’yi ağlatmıştı. Şehidin eski eşi ise Ö. A. Umut Bulut’un şehit olmasının üzerinden 6 yıl geçtikten sonra bir evlilik daha yapmıştı. Şehit Umut Bulut’un ailesi çeşitli dönemlerde torunlarının şiddet gördüğünü iddia etmiş, bu iddialarını da video ve fotoğraflar ile kanıtlamaya çalışmıştı. Şehidin ailesinin bu iddialarını her zaman red eden eski eş Ö.A. ise çocuğunu kendisinden almak için böyle iddialar ortaya atıldığını belirtmişti.

HALASI HEM MUTLU HEM ÜZGÜN
Şehit Umut Bulut’un ablası Ayşe Bulut ile iletişime geçen Medya Kulis Haber Merkezi, söz konusu iddiaları sordu. 9 yaşındaki şehit çocuğu Selçuk’un devlet koruması altına alındığını doğrulayan Ayşe Bulut, yeğenin çocuk esirgeme kurumunda büyümesine müsaade etmeyeceklerini söyleyerek, “Biz bu şiddet olaylarını yıllardır ortaya çıkartmaya çalışıyorduk. Defalarca gündeme getirdik ama doğru söylediğimiz ancak anlaşıldı. Yeğenimin zulümden kurtulmuş olmasından dolayı mutluyum ama çocuk esirgeme kurumunda büyümesine müsaade etmeyiz. Selçuk’un aslan gibi babaannesi, halası var. Yeğenime bu vicdansızlığı yapanlar cezalarını çeksinler” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • memati
    11 ay önce
    varsa şiddet olayı en ağır cezaya çarptırılsınlar, ama çocuğun üzerinde bulunan ev için sirk kuruluyorsa yazık.....