Reklam

Samsunspor Taraftar Grupları'ndan anlamlı kampanya 

SAMSUN HABER - Samsunspor Taraftar Grupları, 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden spor şehitleri, yaralanan ve sakat kalan sporcular için 'Bu Kan Sizi Unutur Mu?" sloganıyla kan bağışı kampanyası başlattı

Samsunspor Taraftar Grupları'ndan anlamlı kampanya 
15 Ocak 2021 - 16:01
SAMSUN HABER - Samsunspor Taraftar Grupları, 20 Ocak 1989 tarihinde  Malatyaspor ile oynayacağı süper lig müsabakasına giderken, Samsunspor futbolcuları Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç, teknik direktör Nuri Asan ve şoför Asım Özkan'ın hayatını kaybetmesine neden olan kazanın 32. yıl dönümünde anlamlı bir kampayaya imza atıyor. Tarartar Grupları, Kızılay ile işbirliğinde 'Bu Kan Sizi Unutur Mu?' sloganıyla kan bağışı kampanyasında, kana ihtiyacı olanlara umut olacak. 
Taraftar Grupları, 20 0cak Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanında 12:00'da kan bağışı istasyonunda  buluşacak. Kampanya Kızılay kan istasyonlarında 1 hafta boyunca devam edecek.
KAMPANYA BİR HAFTA SÜRECEK
Konuyla ilgili açıklama yapan Taraftar Grupları, "20 Ocak tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı süper lig müsabakasına giderken, saat 09.30 civarında Havza ilçesinde kafileyi taşıyan klüp otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs ucuruma yuvarlanmış ,Samsunsporumuzun üç oyuncusu Muzaffer Badalıoğlu ,Mete Adanır ,Zoran Tomiç ,teknik direktörü Nuri Asan ve şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmiş,kazada hayatta kalan bir çok oyuncu ve kafile üyesi de ciddi şekilde yaralanmış veya sakat kalmıştır. Samsunspor 'kazazedelerine ilk yardımı Diyarbakır deplasmanına giden Çarşambaspor kafilesi yapmıştır. Çarşambasporlu yönetici,futbolcu  ve görevliler kazazedeleri tek tek otobüsten çıkarıp Havza Devlet Hastanesine taşımış ve tedavileri için kan vermişlerdir . Ayrıca kaza sonrasında kazada yaralanan sporcularımızın sevk edildikleri hastanelerde halkımız kan bağışında bulunmak için uzun kuyruklar oluşturmuşlardır.  Türk Kızılay ülkemizin kan bileşenleri ihtiyacının tamamını gönüllü ve düzenli kan bağışçılarından karşılamak üzere 2005 yılında başlatılan ''Güvenli Kan Temini Programı''nı tamamlamak üzere faaliyetlerine devam etmektedir. 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden spor şehitlerimize ,yaralanan ve sakat kalan sporcularımıza ithafen ''BU KAN SİZİ UNUTUR MU? sloganı ile Samsunspor taraftarları olarak 20 0cak Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanında 12:00'da kan bağışı istasyonunda  buluşuyoruz.Kampanya Kızılay kan istasyonlarında 1 hafta boyunca devam edecektir" ifadelerini kullandı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum