Reklam

Samsunspor şampiyon ilan edilmeli

Çorumspor FK Başkanı Fatih Özcan, "Grubumuzun açık ara lideri Samsunspor'un şampiyonluğunun tescillenerek,  2. ve 9. sırada yer alan takımlar arasında playoff maçları oynanmalıdır" dedi

 Samsunspor şampiyon ilan edilmeli
16 Mayıs 2020 - 10:30 - Güncelleme: 16 Mayıs 2020 - 10:35

SAMSUN HABER - Çorumspor FK Başkanı Fatih Özcan, Samsunspor ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Özcan, TFF 2. ligde en yakın rakibiyle arasında 10 puan bulunarak 1. sırada yer alan Samsunspor'un şampiyonluğunun ilan edilmesi gerektiğini kaydetti. 
ÖZCAN'DAN SAMSUNSPOR AÇIKLAMASI
 Başkan Fatih Özcan, TFF'den kendi grupları için istekte bulunduklarını belirterek, "TFF tarafından liglerin başlama tarihlerinin açıklanması üzerine birçok kulüpten  Covit-19 testinin pozitif çıktığını yönünde açıklamalar ardı ardına gelmeye başladı. Öncelikle testleri pozitif çıkan herkese Allah'tan acil şifalar diliyorum. TFF tarafından açıklanan liglerin başlama tarihi ile ilgili görüşlerimi gerek sosyal medya hesaplarımdan gerekse yerel basınımız aracılığıyla tüm Çorum  FK ailesi ile paylaştım. Şimdi tekrar haddimizi aşmadan sadece kendi ilimiz kendi grubumuz ile ilgili TFF'den talebimiz, 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' anlayışıyla karar vermesidir. Açıklamalarıma birçok kulüp tepki ile karşılayıp birçok kulüp destekleyebilir" diye konuştu.
SAMSUNSPOR'UN ŞAMPİYONLUĞU TESCİLLENMELİ
Başkan Özcan Samsunspor'un şampiyonluğunun tescillenmesi gerektiğini kaydederek, "Alınması gereken karar açıkça bellidir. Grubumuzun açık ara lideri Samsunspor'un şampiyonluğunun tescillenerek,  2. ve 9. sırada yer alan takımlar arasında playoff maçları oynanmalıdır. Böylece riski en aza indirilip sezon başından günümüze kadar emek veren takımlarında emekleri boşa çıkarılmamış olacaktır. Küme düşmenin bu sezon geçerli olmak üzere durdurulması, 3. ligden şampiyon olarak gelen takımlarla gelecek sezonun oynanması bizim nacizane görüşümüzdür. Çorum FK ailesi olarak görüşlerimiz neticesinde kırılan ya da üzülen kulüplerden şimdiden özür dileriz. Ancak Çorum FK, taraftarlarına karşı sorumluluğunu yerine getirmek adına görüşlerini açıklamak zorundadır" ifadelerini kullandı. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum