Reklam

Samsunlular dikkat! Yağmur ve kar geliyor

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağış beklenirken, yağışların çarşamba (yarın) da devam etmesi ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor

 Samsunlular dikkat! Yağmur ve kar geliyor
11 Ocak 2022 - 09:30
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre, Samsun'da bugün havanın çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, yağışların çarşamba (yarın) da devam edeceği ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın güneyli yönlerden hafif ve orta kuvvette, Ordu ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa), Kastamonu ve Sinop kıyılarında ise zamanla kuzeydoğudan hafif ve orta kuvvette esmesi bekleniyor.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
 Rüzgarın Tokat'ın güney ve Ordu'nun iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
DENİZ UYARISI 
 Batı Karadeniz’de rüzgarın öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği bekleniyor.


Samsun: Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) yağmurlu. 16 derece. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum