Reklam

Samsunlular dikkat! Kuvvetli yağış geliyor

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, yağışların Samsun'un batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor

Reklam
Samsunlular dikkat! Kuvvetli yağış geliyor
30 Kasım 2021 - 09:57
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre, Samsun'da bugün havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış,  yağışların Samsun'un batısında yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklarında bölgenin güney kesimlerinde 1 ila 3, kuzey kesimlerinde 4 ila 8 derece azalması, rüzgarın güney ve güneybatılı (lodos), akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yapılan son değerlendirmelere göre; yağışların Kastamonu, Sinop, Çorum ve Samsun'un batısında kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
FIRTINA UYARISI
Rüzgarın güney ve güneybatılı (lodos), akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ UYARISI 1
Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden, öğle saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın Çarşamba sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

DENİZ UYARISI 2
Orta ve Doğu Karadeniz’de rüzgarın öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.


Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 17 derece. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum