Reklam
Reklam

Samsunlular dikkat! Çok kuvvetli yağış geliyor

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağış, yağışların akşam ve gece saatlerinde zaman zaman kuvvetli, doğu kesimlerde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Samsunlular dikkat! Çok kuvvetli yağış geliyor
25 Kasım 2022 - 09:53
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin çok bulutlu, Kastamonu, Sinop ve Tokat çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun, Amasya, Tokat ve Kastamonu'nun kuzey kesimlerinde kuvvetli, Ordu, Samsun'un doğusu ile Kastamonu'nun kuzeybatı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının kıyı kesimlerde 1 ila 3 derece, iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden, öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 Yağışların Samsun, Amasya, Tokat ve Kastamonu'nun kuzey kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Ordu, Samsun'un doğusu ile Kastamonu'nun kuzeybatı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( Sel, Su Baskını, Heyelan, Ulaşımda Aksamalar, Yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Samsun: Çok bulutlu ve öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı. Yağışlar akşam ve gece saatlerinde zaman zaman kuvvetli, doğu kesimlerde yer yer çok kuvvetli.    18

YORUMLAR

  • 0 Yorum