Reklam

Samsun'un yüksek kesimlerine fırtına uyarısı

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da bugün havanın az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Yüksek kesimlerde ise kuvvetli fırtına esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı uyarılar yapıldı

 Samsun'un yüksek kesimlerine fırtına uyarısı
07 Nisan 2021 - 08:46 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 08:49
SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, Samsun'da bugün havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının kıyı kesimlerde 4 ila 8 derece, iç kesimlerde 2 ila 4 derece artması beklenirken, rüzgarın güney ve batılı yönlerden orta kuvvette, akşam saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat),  yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI
Rüzgarın güney ve batılı yönlerden akşam saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Samsun ve Ordu'nun yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Samsun: Az bulutlu ve açık, 25 derece.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum