Reklam
Reklam

Samsun'un kıyı ve batı kesimlerine sağanak yağış uyarısı 

SAMSUN HABER - Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun'da kıyı ve batı kesimlerinde gece saatlerinden itibaren  sağanak yağış bekleniyor

Samsun'un kıyı ve batı kesimlerine sağanak yağış uyarısı 
17 Kasım 2022 - 09:40
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu ve Sinop çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Samsun'un kıyı ve batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatılı yönlerden orta kuvvette, sabah saatlerinden sonra etkisini artırarak bölge genelinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Kastamonu'nun kuzey kesimleri ile bölgenin yükseklerinde yer yer fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI:
 Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Kastamonu'nun kuzey kesimleri ile bölgenin yükseklerinde yer yer fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Samsun: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kıyı ve batı kesimleri sağanak yağışlı. 20

YORUMLAR

  • 0 Yorum