Samsun Teknopark buluşturuyor: Ar-Ge ufuk açıyor

SAMSUN HABER - Samsun Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları 2 çevrim içi (on-line) etkinliği 24-25 Aralık tarihlerinde gerçekleşti

Samsun Teknopark buluşturuyor: Ar-Ge ufuk açıyor
30 Aralık 2020 - 11:11
SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesindeki Samsun Teknopark’ın; teknopark araştırma geliştirme (AR-GE) ve kuluçka firmalarını, OMÜ-TTO (Teknoloji Transfer Ofisi) buluşlarını ve Samsun’da faaliyet gösteren AR-GE merkezlerini tanıtmayı amaçladığı organizasyon internet üzerinden canlı olarak yayımlandı.
ETKİNLİĞİ HER SENE DÜZENLEYECEĞİZ
Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, “AR-GE Buluşmaları etkinliğinin çıkış hikâyesini aslında firmalarımız yazdı. Bizler, öncesinde Firma Tanıtım Günleri adında bir etkinlik düzenliyorduk. Bu etkinlikte firmalarımız faaliyetlerini anlatıyorlardı. Biz bunu neden daha büyük bir etkinlik hâline getirmeyelim diye düşünürken ilimizdeki AR-GE merkezlerini de dâhil ettiğimiz ‘Samsun Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları’ etkinliğinin ilkini, geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirdik. Bu sene malum pandemiden dolayı buluşmamızı on-line platforma taşıdık. Etkinliğimize dair pozitif geri dönüşler de gösteriyor ki yerinde ve isabetli bir karar almışız, iyi ki böylesine faydalı ve ufuk açıcı organizasyonlara imza atıyoruz. Bunu her sene düzenli olarak gerçekleştireceğiz” dedi. 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum