Samsun Tarım Fuarı 5. kez kapılarını açacak

TÜYAP Samsun Tarım Fuarı 25 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında 5. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Tarım Fuarı’nda yerli ve yabancı büyük firmalar yer alacak” dedi

 Samsun Tarım Fuarı 5. kez kapılarını açacak
21 Ağustos 2019 - 11:51

SAMSUN HABER - TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı,  Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan TÜYAP Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 – 29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

EKONOMİYE KATKI SAĞLIYORUZ

Tarım Fuarı hakkında bilgi veren TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Her geçen yıl fuarcılık konusunda büyüme kaydediyoruz. Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Samsun Tarım Fuarı ise bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Samsun Tarım Fuarı, bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline gelmiştir. Yerli ve yabancı büyük firmaların fuarda yer alması, Samsun başta olmak üzere bölgemizin tarım sektöründe önemli bir konumda bulunduğunun göstergesidir. Her geçen yıl büyüyerek 50.000 metrekare alanda hazırladığımız Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuştur, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline gelmiştir” diye konuştu.

TÜRKİYE BU FUARI BEKLİYOR

Tarım Fuarı’na 30’un üstünde şehirden ziyaretçi geleceğini kaydeden Çamaş, “Samsun Tarım Fuarımızla ilgili yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunacağız. Ayrıca, başta Samsun ve ilçeleri olmak üzere, Ordu’dan Erzurum’ a, Sinop' tan Tekirdağ' a özellikle Karadeniz ve  İç Anadolu olmak üzere  30' un üstünde şehirden Samsun 5. Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri, sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip edebilecekler. Verimli tekniklerle üretim yapılmasına, Samsun Tarım Fuarı vesilesi ile imkân sağlanacak. Bu sene de yeni ürün ve teknolojileri görmek ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini fuara davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

YURT DIŞINDAN ALIM HEYETLERİ AĞIRLANACAK
Yurt içindeki ve yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerini 1 yıl boyunca aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Çamaş, “5. Samsun Tarım Fuarı’nda bu yıl İran, Azerbaycan, Gürcistan, Umman, Arabistan, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Irak, Sudan, Cezayir, Fas, Libya ve Mısır gibi ülkelerden iş adamı alım heyetlerini ağırlayacağız.

Alım heyetleri ve firmalar, ikili iş görüşmeleri yapacak. Böylelikle önemli iş bağlantıları kurulacak. Ayrıca fuar, ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak” ifadelerini kullandı.

FUARIN ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ

Vezirköprü’nün 5. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Onur Konuğu olacağını açıklayan Oğuzhan Çamaş  “Vezirköprü İlçemiz, bu yıl fuarımızın onur konuğu olacak. Tarım Fuarı’nda Vezirköprü’nün tarımsal ürünleri tanıtılacak, Vezirköprü’ye özgü ikramlar yapılacak ve özellikle ‘Vezirköprü’nün tarım ekonomisi, tarımdaki geleceği, tarımının verimliliğini artırmak ve geliştirmek için ne yapabilir’ gibi düşünceler masaya yatırılacak” dedi.

İŞBİRLİĞİ İLE FUARIMIZI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Etkili pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine hız verdiklerini Karadeniz Bölgesi ve çevresindeki tüm illerde ve köylerde Samsun Tarım Fuarı’nın tanıtımlarını yaparak daha erken bir farkındalık sağlamayı hedeflediklerini belirten Çamaş açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Karadeniz’de en büyük sektör tarımdır ve bizler de tarıma hizmet ediyoruz. Yerel yönetimlerimizle kol kola vererek, çiftçilerimize ve hizmet için bu fuarları gerçekleştiriyoruz. Firmalar, şimdiden talepte bulunmaya başladılar. Fuarımızdan stant almak isteyenlerin talepleri her geçen gün artıyor. Bu yıl, rekor kıracağımız bir yıl olacak” 

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Girişin ücretsiz olduğu 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı,  25 - 28 Eylül tarihlerinde 10.00 - 20.00 arasında, 29 Eylül 2019 günü ise 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Fuar hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve etkinlikleri takip etmek için www.tarimfuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum