Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Samsun MHP'de istifa rüzgarları, 5 ilçe başkanı istifa etti!

SAMSUN HABER - Samsun'da MHP Kavak, Ladik, Vezirköprü, Terme ve Salıpazarı İlçe başkanları görevlerinden istifa ederken, İl Yönetim Kurulunda da istifalar oldu

Samsun MHP'de istifa rüzgarları, 5 ilçe başkanı istifa etti!
25 Ocak 2023 - 15:06
Reklam
Reklam
Reklam
SAMSUN HABER - Samsun MHP'de istifalar peş peşe geldi. MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, Terme İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel, Salıpazarı İlçe Başkanı Hasan Yüksel ve Ladik İlçe Başkanı Selami Aktaş görevlerinden istifa etti.

İSTİFA DİLEKÇELERİNİ VERDİLER

MHP Genel Merkezi geçtiğimiz günlerde Atakum İlçe Başkanı Murat Akoğlu ile Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün'ü görevden alırken, bugün ise Samsun MHP'de 5 ilçe başkanı istifa dilekçesini il Başkanlığına verdi.

SEÇİM ÖNCESİ REVİZYON

Görevden alınan MHP Atakum İlçe Başkanı Akoğlu'nun yerine Metehan Yusufoğlu, Çarşamba İlçe Başkanı Düzgün'ün yerine ise Harun Kaya atanırken, Kavak, Ladik, Vezirköprü, Terme ve Salıpazarı ilçe başkanlarının da, görevden alınacakları için, istifa ettikleri gündeme geldi. 

İL YÖNETİMİNDE DE İSTİFALAR OLDU

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesi sonrası İl Başkanlığına getirilen osman Kandıra'nın Yönetim Kurulu'nda da, istifalar olduğu öğrenildi. MHP Genel Merkezi'nin 2023 seçimi öncesi, teşkilatlarda revizyona gittiği öğrenildi.

OSMAN KANDIRA AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, istifalarla ilgili yaptığı açıklamada, "İstifa tek taraflıdır ve onların tercihidir. Görev değişimini uygun görmüşler, bizim önümüzü açmak için istifa ettiler. Saygı ile karşılıyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz. İstifa eden ilçe başkanlarının yerine, yeni isimler ve yönetim atanacaktır. Yeni kan ve yeni can ile MHP hem Türkiye'de, hem de Samsun'da yoluna daha güçlü devam edecektir" dedi. 

Haber Kaynak: Haydar ÖZTÜRK
  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum