Reklam
Reklam

Samsun-İstanbul uçağında bomba paniği

SAMSUN HABER -  Samsun-Çarşamba Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı seferini yapan uçak, bu gece saatlerinde bomba ihbarıyla boşaltıldı. Uçak seferi, sabah 09:30’a kadar iptal edildi.

Reklam
Samsun-İstanbul uçağında bomba paniği
26 Ağustos 2022 - 11:09
SAMSUN HABER -  Samsun – İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı kalkmak üzereyken bomba paniği yaşandı.

VALİZİN AĞIRLIĞI PERSONELİN DİKKATİNİ ÇEKTİ
 Samsun-Çarşamba Havalimanı’ndan 22:40’ta kalkması planlanan uçaktaki yolculardan birinin çantasının ağırlığı, havalimanı yer hizmetleri personelinin dikkatini çekti.

“VALİZİNİZ NEDEN AĞIR?” – “İÇİNDE BOMBA VAR!”
Personel, söz konusu valizin sahibi olduğu öne sürülen yaşlı kadına, “Valiziniz neden ağır?” diyerek yönelttiği sorunun ardından, “İçinde bomba var!” yanıtını aldı.

EMNİYET GÜÇLERİNE HABER VERİLDİ
Bu esnada panikleyen personel, acil duruma geçti. Öte yandan emniyet güçlerine ‘olası bomba ihbarı’ yapıldı.

UÇAKTA DETAYLI ARAMA YAPILDI, KÖPEK DE GELDİ
Kısa süre sonra Samsun-Çarşamba Havalimanı’na gelen emniyet güçlerince yolcular tahliye edildikten sonra uçakta da arama başlatıldı. Bomba imha uzmanlarınca eğitilmiş köpek eşliğinde yapılan aramalarda, herhangi bir olumsuz durum ve düzeneğe rastlanılmadı.

İTFAİYE VE SAĞLIK EKİPLERİ SEVK EDİLDİ
Bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri de sevk edilirken, uçakta yapılan detaylı aramanın tamamlanmasının ardından, yolcular tekrar x-ray cihazından geçirilerek uçağa bindi.

CUMHURİYET SAVCISI İFADESİNİ ALDI
Panik yaratan olayın ardından, olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı tarafından kadının ifadesi alındı. Uçak seferi sabah 09:30’a kadar iptal edildi.
Yaşanan olaya yolcular tepki gösterdi.
Kaynak: diyekonustu.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum