Reklam

samsun haber - Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de başlayacak

SAMSUN HABER - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacağını, yüz yüze eğitim ise 21 Eylül'de kademeli olarak başlayacağını açıkladı

 samsun haber - Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de başlayacak
12 Ağustos 2020 - 21:48

SAMSUN HABER - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu toplantısı sonrası okullar için verilen son kararla ilgili açıklama yaptı. Okulların 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacağını belirten Bakan Selçuk, "Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de kademeli olarak başlayacak" dedi.

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINACAK
Bakan Selçuk, "Okullarımızı açtığımızda öğrencilerimize, öğretmenlerimize, personele, servis sürücülerine varana kadar herkesin sağlık durumları, test kodlarıyla takip altında olacak. Gerekli önlemler alınacak" ifadelerini kullandı.

KLAVUZLAR HAZIRLANDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin teneffüste neler yapacağı konusunda hazırlanan kılavuzun yakın zamanda açıklanacağını belirterek, "Maske temin edilecek. Okullarımızın uyması gereken hijyen standartları konusunda birtakım kılavuzları daha önce de hazırlamıştık. Bu standartlar nasıl denetlenecek? 2000 denetmenimiz şu anda sahada ve okullardadırlar" diye konuştu.Bakan Selçuk konuşmasını şu şekilde sürdürdü:"Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilelerimiz için hazırlanan bu kılavuzun takibi devam edecek. Okulun ilk haftasında özel bir uyum çalışmalarımız olacak. Okulların hijyenini sağlamak için temizlik ve personel alımları devam ediyor. Bu personelin sayısında artışa gitmiş bulunuyoruz. Okullarla ilgili herkesin sağlık durumu HES kodları marifetiyle kontrol altında tutulacak."
YÜZ YÜZE EĞİTİM EN AZ 1 AY DAHA BAŞLAMAMALI
Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından okulların başlamasıyla ilgili önerisini paylaştı. Yüz yüze eğitimin en az 1 ay daha başlamaması gerektiğini ifade eden Bakan Koca, "Gerekirse online yapılması, yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi yönünde."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum