Reklam

Samsun Haber - Tabip Odası'ndan kınama

Samsun Haber - Samsun Tabip Odası, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sağlıkçıya yönelik gerçekleşen şiddeti kınadı.

Samsun Haber - Tabip Odası'ndan kınama
22 Eylül 2020 - 11:19

Samsun Haber - Sağlıkçılara yönelik şiddette bir yenisi daha eklendi. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleşen olayda silahlı saldırı sonucunda, yaralıyı yaşamda tutmak için büyük çaba içinde olan sağlık emekçileri, hasta yakınlarının silahlı saldırısına uğradı. Yaşanan bu olay üzerine Samsun Tabip Odası'ndan kınama mesajı yayımlandı.

Yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi;

"Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sağlıkçıya yönelik şiddet yine çirkin yüzünü gösterdi. Silahlı saldırı sonucunda, yaralıyı yaşamda tutmak için büyük çaba içinde olan sağlık emekçileri, hasta yakınlarının silahlı saldırısına uğradı. Sosyal medyada paylaşılan ve tüm sağlık camiasının içini acıtan görüntüleri büyük bir elemle izledik. Her sağlık emekçisine saldırı, Samsun Tabip Odası olarak şehrimizde kaybettiğimiz arkadaşlarımızın acısını bir kez daha yaşatıyor bizlere.

Kendilerini korumak için biraz önce ağır yaralı olarak getirilen hastayı kurtarmaya çalıştıkları Acil Resüsitasyon Odasında, kapı önünde barikat kurma çabaları, bu ülkede sağlık çalışanı olmanın ne denli zor olduğunun göstergesidir. Siyasilerin kendini bilmez her bir hekim karşıtı açıklaması ardından böyle üzücü olayların yaşanması tesadüf değildir. Bu sebeple tüm siyasi ve siyasi olmayan, yetkili veya yetkisiz kişilere diyoruz ki; hekimler hakkında konuştuğunuz her popülist söz, sağlık çalışanlarının kanını elinize yüzünüze bulaştırmaktadır. Artık bir ders alın, söylediklerinizi kulaklarınız duysun."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum