Reklam

Samsun Haber - Samsun TSO'dan üyelere duyuru

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılı aidat borcunu ödemeyen üyelerinin borçlarını 30 Ocak 2020 tarihine kadar ödemeleri konusunda uyardı

Samsun Haber - Samsun TSO'dan üyelere duyuru
25 Ocak 2020 - 14:49

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) 2020 yılı askıya alma işlemleriyle ilgili bir duyuru yaptı. 2018 yılı aidatlarını ödemeyen üyelerini uyaran TSO, borçların 30 Ocak 2020 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini kaydetti.

ÜYELİK ASKIYA ALINABİLİNİR

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 5174 Sayılı Kanunun 10. ve Oda Muamelat yönetmeliğinin 14.maddesi gereği Odalar, her yılın Ocak ayında üye kayıtlarını güncelleştirir.  Buna göre içinde bulunan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında tahakkuk eden aidat borçlarından en az bir taksitini ödemeyenlerin üyeliği Yönetim Kurulu Kararı ile askıya alınır. Üyeliğin askıya alınması, üyelerin isimlerinin meslek grupları ve seçmen listelerinden silinmesini ve bu üyelerin aidat tahakkuklarının durdurulmasını kapsar. 2018 yılı aidat borcunu ödemeyen Üyelerimizin üyeliklerinin  askıya alınmaması için aidat borçlarını 30 OCAK 2020 tarihine kadar ödemeleri ve  adres bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.”  

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum