Samsun Haber - Samsun Teknopark'ta büyük yatırım

SAMSUN HABER - Samsun Teknopark Kuluçka Merkezi’nde kurulan Adapha Yapay Zeka firması, Keiretsu Forum tarafından 1 milyon 200 bin değerlemeyle ilk yatırımını aldı. Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, "Bu yatırım her açıdan önem arz ediyor" dedi

Samsun Haber - Samsun Teknopark'ta büyük yatırım
09 Temmuz 2020 - 18:09

SAMSUN HABER - TÜBİTAK 1512 (BİGG) desteğiyle Samsun Teknopark Kuluçka Merkezi’nde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Sema Gül Türk tarafından kurulan Adapha Yapay Zeka firması, Keiretsu Forum tarafından 1 milyon 200 bin değerlemeyle ilk yatırımını aldı. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen imza törenine OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş, Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Osman Özkoç, Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik, yatırımcı Ali Aksakarya ve Adapha Yapay Zeka’nın kurucusu Öğr. Gör. Sema Gül Türk katıldı.

AKADEMİSYEN VE GİRİŞİMCİLERİMİZİ TEŞVİK EDECEK
Yatırımı gerçekleştiren Keiretsu Forum’a teşekkürlerini ve yatırım alan Adapha Yapay Zeka’ya tebriklerini ileterek sözlerine başlayan Prof. Dr. Mehmet Kuran, “Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO olarak üniversitemizde fikri ve projesi olan hocalarımıza destek oluyoruz. Sema hocamızın projesini BİGG’in açıklanmasından önce gerçekleştirdiğimiz proje pazarı etkinliğimizde birinci olarak seçtik. Ardından BİGG açıklandı ve biz de doğru karar verildiğini görmüş olduk. Sonrasında Samsun Teknopark olarak gerçekleştirdiğimiz yatırım etkinliğinde sunum yapan hocamızın projesi yatırım almış oldu. Bu tarz yatırımların olması bizi mutlu ediyor ve devamının gelmesini diliyoruz” şeklinde konuştu. 
ÇOK İYİ İŞLER YAPACAĞIZ
İmza etkinliğinde mutluluğunu dile getiren Adapha Yapay Zeka’nın kurucusu Sema Gül Türk, ‘Fikrime önem veren herkese çok teşekkür ediyorum. Çok iyi işler yapacağımıza eminim. Projemiz konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YATIRIM İKLİMİNİN OLUŞMASI ÇOK ÖNEMLİ 
İmza etkinliğinin son konuşmasını gerçekleştiren Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, “Bu yatırım her açıdan önem arz ediyor. Gerçekleştirilen yatırım diğer girişimcilerimize, başarılı projeleriniz olduğunda yatırım alabileceğiniz ağlarla bizim aracılığımızla irtibat kurabileceklerini de göstermiş oluyor ve yatırım ikliminin oluşması için önemli bir adım oldu” diye konuştu. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum