Reklam

Samsun Haber - Samsun'da 'Millet Bahçesi' tamamlandı

Samsun'un Canik İlçesi'nde eski 19 Mayıs Stadyumu alanı üzerine inşaatına başlanan Millet Bahçesi'nin yapımı tamamlandı. Bir yaşam alanı olan Millet Bahçesi, 7'den 70'e herkese hitap ediyor

Samsun Haber - Samsun'da 'Millet Bahçesi' tamamlandı
02 Kasım 2019 - 12:38

SAMSUN HABER - Samsun'un Canik İlçesi'nde eski 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine, geçtiğimiz haziran ayında yapımına başlanan Millet Bahçesi'nde sona gelindi. 31 milyon 253 bin liraya mal olan Millet Bahçesi'nin tamamlanmasıyla, Samsun'a doğa ile iç içe bir yaşam alanı kazandırıldı. 

SPOR SEVENLERE ÖZEL ALAN
Samsunluların merakla beklediği Millet Bahçesi'nde, spor alanları, bisiklet ve koşu parkurları, iki tenis kortu, iki basketbol ile voleybol sahası yer alıyor.

GÜL BAHÇELERİ VE SÜS HAVUZLARI
Yöreye uygun çeşitli bitki türlerinin bulunduğu alanda, 40 farklı türde 3 bin ağaç ve 75 farklı türde 40 bin çalı ile yer örtücü bitki türleri de yerleştirildi. 13 bin metrekarelik çim aktivite alanının yer aldığı Millet Bahçesi'nde, süs havuzu, gül bahçeleri, vatandaşlara yönelik yiyecek-içecek bölümleri, ekim-dikim alanları da bulunuyor. 

ÇOCUKLAR YAŞADI
Çocukların da unutulmadığı Millet Bahçesi'nde, 2 bin 45 metrekarelik çocuk oyun alanı da yer alıyor. Çocuklar Millet Bahçesi'nde gönüllerince oynarken, anne ve babalar da dinlenme alanlarında rahatça dinlenebilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum