Reklam

samsun haber - Pandemide kadına şiddet  yüzde 40 arttı

SAMSUN HABER - OMÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi Şener Şentürk, “Pandemi sürecinde kadına şiddet dünya genelinde yüzde 40 arttı" dedi

samsun haber - Pandemide kadına şiddet  yüzde 40 arttı
25 Kasım 2020 - 16:45

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kadın ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKTAM), kadına yönelik şiddete karşı farkındalığı geliştirmek için düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında internet üzerinden gerçekleşen ve moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Sevcan Orak’ın yaptığı “Kadına Yönelik Şiddete İlişkin Farkındalık ve Flört Şiddeti" konulu söyleşide, OKTAM Müdürü Doç. Dr. Hatice Kumcağız ve Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi Şener Şentürk konuşmacı olarak yer aldı.
İNSANLIĞIN KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMESİ GEREKİYOR
Şiddetin sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın sorunu olduğuna dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Şener Şentürk, “Asıl mesele, kadının cinsiyetinden dolayı şiddete maruz kalması. Geçmişten günümüze kadına yönelik cinsiyet eşitsizliği her toplumda görülüyor. Kıtalara baktığımızda da kadına şiddet Amerika’da yüzde 30, Güney Asya’da yüzde 37 civarında. Pandemi sürecinde ise kadına şiddet dünya genelinde yüzde 40 artmış. Sonuç olarak bu insanlığın meselesi ve insanlığın kendine çeki düzen vermesi gerekli” açıklamasında bulundu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum