Reklam

Samsun Haber - Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?

SAMSUN HABER - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların net olarak 31 Ağustos'ta açılıp açılmayacağını şimdiden söylemenin doğru olmadığını belirterek,"Planımızı okulların 31 Ağustos'ta açılması için yaptık. Ama şartlar elverişli olursa açarız" dedi

Samsun Haber - Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?
09 Temmuz 2020 - 13:30

SAMSUN HABER - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  5, 6 ve 7. sınıf öğrenciler için geliştirilen “Tabii” Mobil Uygulaması'nın tanıtım programında önemli açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, okulların 31 Ağustos'ta kesin olarak açılıp açılmayacağını şimdiden bilinmeyeceğini kaydetti. 
KONUYA BÜTÜNSEL BAKMALIYIZ
Bakan Selçuk, "Okulların açılması meselesi sadece okulu açıp, kapamak ya da bir şekilde okula öğrencilerin gelip gitmesi değil. Okulların açılması demek bir ülkenin geleceğinin açılması demek. Dolayasıyla okullar açılacak mı? Kaç sıra olacak? Sınıflar ne olacak? Emin olun meseleyi bu düzeyde ele alırsak bütünsel olarak görmemiş oluruz" diye konuştu. 
31 AĞUSTOS'TA OKULLAR AÇILACAK MI? SORUSU ANLAMINI YİTİRİYOR
Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı?’ sorusu tekrar tekrar sorulduğunda anlamını yitirdiğini kaydeden Bakan Selçuk, "Hiç kimse bugünden okulların açılacağı haftada durumun ne olduğunu ve olacağını bilemez. ‘Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı?’ sorusu tekrar tekrar sorulduğunda anlamını yitiriyor. Biz veriye dayalı olarak karar veriyoruz. Sağlık Bakanlığı, bilim kurulu ile istişari bir takım görüşmeler yaparak karar veriyoruz. Peki bu veriler bugün elimizde var mı yok. Eğitim çocuğun en temel hakkıdır. Hiçbirimizin çocuğun elinden bunu almaya hakkı yok. Bizim için çocuklarımızın, öğretmenlerimizin sağlığı birinci derece önemli. Okullar açılsın mı açılmasın mı diye karar veririken, elbette kabinenin  genel bakışı, Sağlık Bakanlığı'nın, bilim kurulunun ortaya kouyacağı veriler ve benzeri hususlar dikate alındığında o tarihte açılıp açılmayacağını rahatlıkla ifade ederiz. Ama bugünden bunun söylenmesinin beklenmesi doğru değil"
UYUMLU BİR ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ
Okulların 31 Ağustos'ta açılmasını temenni ettiklerini ifade eden Bakan Selçuk,  "Sağlıklı bir ortam oluştuğunda bunu gerçekten ortaya koymak, gerçekleştirmek istiyoruz ve şartlar el verirse bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Tüm planlarımızı buna göre yaptık, aylardır hazırlanıyoruz. Sağlık Bakanlığı'nın genel olarak tüm sektörler için hazırladığı rehberler söz konusu. Ama eğitim-öğretim ortamları için bunun biraz daha özelleştirilmesi gerek. Çok uyumlu bir çalışma yapıyoruz."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum