Reklam

Samsun Haber - MHP Samsun'da hedef büyüttü

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, sürekli yeni hedefler belirleyip dinamik ve aktif bir şekilde sahada var olan bir teşkilat yapısına kavuşacağız" dedi

Samsun Haber - MHP Samsun'da hedef büyüttü
24 Ocak 2020 - 09:47

SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı bölge toplantıları  İl Başkanı Abdullah Karapıçak başkanlığında Çarşamba İlçesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık İlçe Başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

SIRADA MERKEZ İLÇELER VAR
Toplantılar hakkında bilgi veren Başkan Karapıçak “Geçtiğimiz günlerde batı bölgesindeki ilçeler bölge toplantısını Alaçam İlçemizde yaparak bölge ilçeleri olan Bafra, Alaçam, 19 Mayıs ve Yakakent İlçe Başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yapmıştık. Bölge toplantılarımız bundan sonra da güney ilçeleri ve merkez ilçeler ile devam edecek" ifadelerini kullandı. 

HEDEFLERİ BELİRLEDİK

İlçeler ile ilgili çalışmalar hakkında rapor hazırladıklarını kaydeden Başkan Karapıçak, “İlçe teşkilatlarımıza yönelik olarak hazırlamış olduğumuz durum tespiti, hedefler ve analizlerden oluşan raporumuzu altı aylık bir çalışma sonrasında tamamladık. Yani teşkilatlarımızla birlikte yürüteceğimiz çalışmalarımızı ve ölçülebilir hedeflerimizi, eksiklerimizi ve geriye dönük yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını ilçeler, mahalleler ve sandık bazında ele aldık. Bu çalışma sonrasında hedeflerimizi belirledik ve ilçe başkanlarımıza tebliğ ettik. Yeni üye, kırsal ve merkez mahalle teşkilatlanmaları, idari, fiziki ve teknik eksiklerin tamamlanması, siyasi faaliyetlere yönelik “siyasal pazarlama” başlığı altındaki yeni hedefler doğrultusunda ilçe teşkilatlarımız çalışmalarını devam ediyor. Sizlere de doğu bölgesindeki ilçelerimiz olarak düşen görev bu hedefler doğrultusunda gece gündüz çalışmaktır. Hedefler aslında bugüne kadar olması gerekenlerdi. Hedeflerin süresi sonrasında yeni hedefler belirleyerek dinamik ve sürekli olarak sahada ve aktif olan bir teşkilat yapısına kavuşma hedefinde olacağız” diye konuştu.

ANKARA'DAKİ TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 10-12 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara’da Genel Başkan Devlet Bahçeli Başkanlığında gerçekleşen “Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Milletvekilleri ve İl Başkanları Ortak Toplantısı”nın dolu dolu ve oldukça verimli geçtiği de belirterek toplantıda ülkenin, bölge coğrafyalarının ve dünyanın siyasi gelişmelerini derinlemesine ele alındığını belirtti.

 LİDERE BAĞLILIK
Genel Başkan Devlet Bahçeli ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın teşkilatlara yönelik mesajlarını da aktaran Karapıçak; “Teşkilatçılığın ilk ölçütünün; lidere bağlılık, saygı, vefa ve sadakatte daim durmak olduğunu akılda tutmalıyız. İkinci ölçütünün de şüphecilikten uzak durmak ve bizi birbirimize rapteden karşılıklı güveni gözetmek olduğunu hatırdan çıkarmalıyız. Birbirimizi, teşkilatlarımızı, yöneticilerimizi sorgulamayalım, bunun yerine atalarımızın yaptığı gibi istişare ve meşveret edelim. Farklı düşüncelerimiz ve önerilerimiz varsa başkalarıyla değil, birbirimizle ve üstlerimizle paylaşmalıyız. Teşkilat bir makineye benzer ve işleyişi sırasında tek ses çıkar. Eğer farklı sesler duyuluyorsa makine bozuk ve tamire ihtiyaç var demektir. MHP ve Ülkücü Harekette; vefa, kadirşinaslık, davaya sadakat, geçmişte sergilenen ortak çabalara ve omuz omuza verilen mücadeleye hürmet esastır. Davaya inancını yitirip bağlılığını sorgulayanların, kusurlarını örtme endişesiyle Milliyetçi Harekete hücum etmesini bir yere kadar normal karşılıyoruz. Bizimle yürümeye yürekleri yetmeyenlerin aramızdan ayrılmasını da, ayıklanmasını da siyasetin doğasından, akışından sayıyoruz. Ancak insanı ve toplumu “beşer” mevkiinde tutan muaşeret kurallarının hiçe sayılarak muhalif ve muarız düşüncelerin edepsizce, saygısızca dilendirilmesini asla kabul etmiyoruz” dedi. 

KILAVUZ LİDER BAHÇELİ
Genel Başkan Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yol gösterici bir rehber olduğunu kaydeden Karapıçak, "Sayın Devlet Bahçeli’nin mevcudiyeti; bizim için genel başkanlığın da, liderliğin de fevkinde, ulvi bir anlam taşımaktadır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Başbuğ Alpaslan Türkeş’ten sancağı devralarak MHP ve Milliyetçi Ülkücü Hareketi 20. asırdan 21. yüzyıla taşıyan “kılavuz lider”dir. Sayın Devlet Bahçeli, isabetli gelecek öngörüleri yanında sağlıklı teşhis ve tespitleriyle öne çıkmıştır. Bizim için o sadece bir lider, bir genel başkan, bir ağabey değil, devletimizin ihtiyaç duyduğu dönüşüm, yenden yapılanma ve aydınlanma sürecini başlatan bir yol gösterici, bir “siyasi rehber”dir. Sayın Devlet Bahçeli, partimiz ve Milliyetçi Hareket için “koruyucu lider”, devlet teşkilatı içinse “sistem koyucu lider”dir. Devlet Bahçeli; devlet aklı, millet izanı, siyaset mizanıdır. Devlet Bahçeli; politikada idraki, seviyeyi, dengeyi ve ölçüyü temsil etmektedir. Bu nedenle Lider Devlet Bahçeli’nin tahayyülleri dahi biz dava arkadaşları için birer talimattır” şeklinde konuştu.

MHP HER DERDE DEVADIR
MHP’nin misyonu ve siyasi hedeflerine de değinen Karapıçak, "MHP her derde deva, ilaç gibi bir partidir. MHP’nin verdiği mücadeleler sayesindedir ki milliyetçilik, artık bütün millî meselelerde ölçüyü koyan kanaat cevheri olmuştur. Milliyetçilik, artık halkın vicdanını yansıtan bir iç mahkeme ve âdeta bir egemenlik geleneği hâline gelmiştir” ifadelerini kullandı. 

 DOĞAN BELEDİYE ÇALIŞMALARINI AKTARDI

Çarşamba İlçe Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının ardından Göl Tesisleri'nde yemekte bir araya gelindi. Yemeğe katılan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, belediye çalışmaları ile ilgili sunum yaptı.
Başkan Doğan belediyede devam eden, planlanan ve tamamlanan projeler hakkında bilgi aktardı.


 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum