Reklam

Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı

İlkadım Belediyesi, Samsunlu Sanatçılar Derneği işbirliğiyle düzenlediği şiir günleri gecesinde sanat sevenlere unutulmaz bir gece yaşattı. 

Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı
18 Ocak 2020 - 11:08

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi, geleneksel kültürün önemli unsuru olan şiirleri, yöresel türküleri ve halk ozanlarını sanat severlerle Acem Tekkesi'nde düzenlediği programda bir araya getirdi. Samsun’un değerli aşıkları Aşık Obalı ve Aşık Sancak’ın  güzellemeleri, koçaklamaları ve atışmaları, katılımcılara sazlı sözlü huzur dolu saatler yaşattı. Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) TSM korosunun yer aldığı gecede solistlerin seslendirdiği bir birinde güzel türküler, izleyenleri coşturdu.  

BAŞKAN DEMİRTAŞ TÜRKÜLERE EŞLİK ETTİ
Programa eşi Lütfiye Demirtaş ile birlikte katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş söylenen türkülere eşlik etti. 7de 70’ e herkesin yoğun ilgi gösterdiği “Şiir Günleri” gecesine halk  ozanların Aşık Obalı ve Aşık Sancak’ın  karşılıklı atışmaları ise izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Geceye yoğun katılım sağlayan katılımcıların kendi söz ve yorumu ile okuduğu şiirler, dinleyenlerin beğenisini kazandı. Gecede Gazeteci-Yazar Osman Kara’nın okuduğu Sivas'ta Yoksul Çocuklar adlı duygu yüklü şiiri katılımcılara hüzünlü dakikalar yaşattı.

SASAD'DAN DEMİRTAŞ'A TEŞEKKÜR
SASAD Samsunlu Sanatçılar Derneği Başkanı Şef  Ömer Umutlu, "Farklı sanatçılarla şehrimizi  tanıtma açısından üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Sizlerle  bu güzel mekanda bu güzel atmosferde bir arada olmaktan çok mutluluk duydum. Bizlere vermiş olduğunuz destek ve katkılardan dolayı şahsım başta olmak üzere İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
GÖNÜL BAĞLARIMIZI KOPARMIYORUZ
İlkadım Belediyesi olarak sanata çok önem verdiklerini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Bugün burada bir araya gelen  tüm şiir sever dostlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde, şiirler ve ozanlarımızın atışmalarıyla bir güzelliğin daha yansımasını gerçekleştirdik. Siz sanatçılar sanatınızla, yaptıklarınızla hem toplum aydınlanıyor hem dünyamıza, yaşamımıza zenginlik katıyorsunuz. Siz aynı zamanda topluma yön gösteren kişilersiniz. Sizler hep güzelliği temsil ediyorsunuz. Bizim bütün sanat camiasıyla, eğitim camiasıyla her alanda bu şehir için çalışan insanlarımız ile birlikteliklerimiz olacak. Bu kültürü yaşamak ve yaşatmakta, yerel yönetimler olarak bizlerin büyük görevi olduğunu düşünüyorum. Biz sanatçılarımızla çalışmalarımızın sadece etkinliklerde etkinliğe olmamasını istiyoruz. Bu nedenle ilişkilerimizi sıkı tutup gönül bağlarımızı koparmıyoruz. Bu manada Samsunlu sanatçılara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu akşam bizleri yalnız bırakmayarak bu güzel atmosferi oluşturan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum