Reklam

samsun haber - İlkadım'da geniş çaplı pandemi denetimi

SAMSUN HABER - İlkadım'da Kaymakam İbrahim Keklik, Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu Korona virüs nedeniyle esnafları ziyaret edip, uyarılarda bulundu

samsun haber - İlkadım'da geniş çaplı pandemi denetimi
06 Ağustos 2020 - 15:23

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi salgınla mücadele kapsamında ilçede kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri kafe, fırın, güzellik ve spor salonları gibi iş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol etti. Yapılan denetimlerde, imalathanelerin ve çalışanların maske kullanımı, sağlık karneleri, iş yeri temizliği, gıdaların tazeliği, üretimde kullanılan araç gereçlerin temizliği, uyarıcı afişlerin asılması gibi önem arz eden konular titizlikle incelendi. Zabıta ekipleri bir yandan iş yerlerini gezerken İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu Saathane Meydanı’ndan başlayan denetimde iş yerlerini gezerek vatandaşlara uyarılarda bulundu. Maske dağıtımı da yapılan denetim, Gazi Parkı’nda son buldu.

DENETİMLERİMİZİ SIKLAŞTIRDIK
 Salgın denetimleri sonrasında açıklamalarda bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Şehrimizin değişik noktalarında vatandaşlarımızın maske takması, sosyal mesafeye uyması konusunda bir alan taraması yaptık. Gördüğümüz manzara bizi mutlu etti. Tabii, uymayanlar da var ama genelde insanlar kurallara uyuyor. Ülkemizde pandemi süreci devam ediyor. Rakamlarda yükselme olması bizi tedirgin etti. Halkımızın bu duruma gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Belediye olarak pandemi döneminde çok sıkı çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz" dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum